Lautaro odveo Argentinu u četvrtfinale Kopa Amerike

Svjetski šampioni savladali Čile 1:0

5093 pregleda 0 komentar(a)
Reprezentacija Argentine, Foto: Reuters

Fudbalska reprezentacija Argentine savladala je sinoć Čile (1:0), upisala drugu pobjedu na Kopa Americi i plasirala se u četvrtfinale kontinentalnog takmičenja.

Argentinci su do jedinog gola stigli u 88. minutu, a strijelac je bio Lautaro Martines. Napadač Intera je nakon kornera Mesija i gužve u šesnaestercu savladao Brava.

"Gaučosi" su i ranije mogli do gola, dobru priliku u prvom poluvremenu nije iskoristio Mesi, dok je u drugom dijelu Gonzales pogodio prečku, a u sudijskoj nadoknadi je Martines propustio šansu da postigne drugi gol.

Na drugoj strani, Čile je prijetio preko Ečeverija, ali je Emilijano Martines imao nekoliko dobrih intervencija.

U drugom meču ove grupe Kanada je savladala Peru 1:0, a jedini gol je postigao Dejvid u 74. minutu.