Brazilci na krilima Vinisijusa do prve pobjede

"Karioke" savladale Paragvaj 4:1

3485 pregleda 1 komentar(a)
Vinisijus, Foto: Reuters

Fudbalska reprezentacija Brazila savladala je sinoć Paragvaj (4:1) u drugom kolu Kopa Amerike i upisala prvi trijumf na kontinentalnom takmičenju.

Meč je obilježio dvostruki stijelac, Vinisijus, a u listu strijelaca upisali su se još Savio i Paketa. Gol za Paragvaj je postigao Alderete.

Ipak, prvu priliku za vođstvo je propustio Paketa, koji je u 31. minutu katastrofalno šutirao i promašio penal.

Četiri minuta kasnije fudbaler Vest Hema je upisao lijepu asistenciju, a prvi gol na utakmici postigao je Vinisijus.

Do kraja prvog poluvremena Brazil je riješio pitanje pobjednika - prvo je Savio u 43. minutu nakon loše greške odbrane Paragvaja postigao gol, a onda je u petom minutu nadoknade Vinisijus povisio na 3:0.

Već tada je pitanje pobjednika bilo riješeno, da bi u 48. minutu Alderete smanjio na 3:1, a konačan rezultat postavio Paketa u 65. minutu iz penala.

U drugom meču grupe D, Kolumbija je savladala Kostariku (3:0) i plasirala se u četvrtfinale.

Strijelci za "kafeterose" bili su Dijas, Sančes i Kordoba.