Brazil drugi u grupi, u četvrtfinalu protiv Urugvaja

Brazil i Kolumbija u posljednjem meču grupne faze igrali neriješeno - 1:1

5254 pregleda 1 komentar(a)
Detalj sa meča Brazila i Kolubmije, Foto: Reuters

Derbi trećeg kola grupe D je završen bez pobjednika - Brazil i Kolumbija su u posljednjem meču grupe faze na Kopa Americi igrali neriješeno (1:1).

Nakon ovog meča jasno je da će u četvrtfinale sa prve pozicije Kolumbija, dok su "karioke" osvojile drugo mjesto u grupi.

Brazil je sinoć poveo već u 12. minutu, kada je Rafinja savladao Vargasa. Ali, Kolumbija je pritiskala i sedam minuta kasnije postigla gol, ali je taj pogodak Sančesa poništen zbog ofsajda.

Kolumbija je imala inicijativu, koja se isplatila u finišu prvog poluvremena. U drugom minutu sudijske nadoknade je Munjos postigao gol, izjednačio i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

U nastavku je Rafinja imao dobru priliku, ali je lopta otišla pored gola, dok najbolju šansu za "kafeterose" nije iskoristio Bore. U posljednjim sekundama meča je Pereira propustio priliku da Brazilu donese pobjedu.

"Karioke" će u narednom meču biti oslabljene, jer će zbog parnih kartona četvrtfinale propustiti Vinisijus.

Brazil će u četvrtfinalu igrati protiv Urugvaja, a Kolumbija protiv Paname.