Nema unaprijed upisanih pobjeda - Crnogorske fudbalerke iznenađujuće izgubile na Farskim Ostrvima

10946 pregleda 4 komentar(a)
Kuč nasatvila niz pogodaka Frankama, ali malo je jedan gol, Foto: FSCG

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je sa 2:1 na Farskim Ostrvima u pretposljednjem kolu grupe C3 kvalifikacija za EURO 2025.

Nakon tri uzastopne pobjede nad istim rivalkama, izabranice Mirka Marića bile su apsolutne favoritkinje. U posljednja dva međusobna duela dale su Farankama 14 golova, u Ligi nacija slavile sa najubjedjivijih 9:0 u istoriji našeg ženskog fudbala, ali...

Ali, Faranke su iznenadile, a iznenađenje je nagovijestila Sevdal u 19. minutu.

Armisa Kuč je svojim šestim pogotkom u dosadašnjim utakmicama protiv Faranki izjenačila tri minuta kasnije.

Ipak, do preokreta nije došlo jer je Torolvsdotir pogodila u 32. minutu za, ispostaviće se, konačan rezultat.

Naše fudbalerke porazom nisu izgubile šanse za prvo mjesto u Grupi 3, ali će morati 16. jula da savladaju Grčku u Podgorici.

U Grčkoj je bilo neriejšeno - 2:2.

Ukoliko naše fudbalerke prođu dalje, očekuju ih dva kruga baraža - prvo protiv rivala iz B lige, a potom i protiv tima iz najjačeg, A društva