Zrela partija i istorijski uspjeh Dečića: Crnogorski šampion preko Dinama zakazao obračun sa Helsinkijem

Crnogorski šampion u revanšu 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija igrao 0:0 sa Dinamom iz Batumija i prvi put se plasirao u 3. kolo

54238 pregleda 43 reakcija 42 komentar(a)
Ažurirano: 30.07.2024. 23:09h
Završeno
22:56h

Prva crnogorska ekipa koja se plasirala u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija je Dečić!

Crnogorski šampion je večeras na Trening kampu FSCG odbranio prednost od dva gola iz prvog meča, u revanšu igrao 0:0 sa Dinamom iz Batumija i zakazao obračun sa šampionom Finske - Helsinkijem.

Ovim remijem ekipa Milorada Pekovića donijela je i dodatne bodove Crnoj Gori na Uefinoj listi.

Zrela partija Dečića, kompaktna igra od prvog do posljednjeg minuta, vidjljivo je bilo da je crnogorski šampion porastao od mečeva u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv TNS-a i zasluženo se plasirao u narednu rundu.

Gosti su od početka meča imali inicijativu, ali je Dečić jasno znao šta želi i nije posustajao. Dinamo do samog finiša nije uspio da ugrozi Nikića, a bolje šanse je imao crnogorski šampion.

Prvi izlazak Dečića na protivničku polovinu je bio opasan, domaći su nakon jednog napada dobili korner, ali su gosti uspjeli da otklone opasnost.

Upravo je iz kornera, u 23. minutu, Sekulović pokušao da postigne gol. Lukavo je šutirao, a Silva uz dosta muke uspio da odbrani.

Sekulović je bio u centru pažnje i u finišu prvog poluvremena - šutirao je sa 30-ak metara, a Silva skrenuo loptu, koja je pogodila prečku i završila preko gola.

U prvom dijelu je šansu imao i Striković, ali su gosti uspjeli da otklone opasnost.

Dinamo je i u drugom poluvremenu imao inicijativu, a Dečić odolijevao i uspješno se branio. Najbolje šanse gosti su propustili u finišu meča - prvo je Blesa pokušao atraktivno petom, a onda je Karabadze pogodio stativu sa oko 25 metara.

Veliki uspjeh Dečića, ogroman evropski korak za ekipu Milorada Pekovića i lijepe vijesti za crnogorski klupski fudbal.

Stopama Dečića sjutra će pokušati da krene Mornar, a u četvrtak i Budućnost. Barani (20:45) na "DG areni" jure gol zaostatka protiv Radničkog iz Kragujevca, baš kao i Budućnost koja u četvrtak (21) na istom mjestu dočekuje CSKA 1948 iz Sofije.

Izmjena: 23:09h
22:40h

84. minut - najbolja šansa za goste, Karabadze je pogodio stativu sa oko 25 metara.

22:38h

81. minut - šansa za Dinamo, Blesa je pokušao atraktivno petom, ali je Nikić dobro reagovao.

22:33h

76. minut - opasan centaršut Stijepovića, Camaj je bio daleko od lopte.

22:22h

65. minut - odlična situacija za Dečić - Kajević je pronašao Strikovića, ali je napadač Dečića komplikovao i nije uspio da ugrozi Silvu.

22:20h

64. minut - mirno je na Trening kampu FSCG. Bez šansi na obje strane u drugom poluvremenu.

22:15h

58. minut - opasana centaršut Sekulovića nakon kornera, ali se Dinamo odbranio.

22:10h

I na startu drugog poluvremena gosti imaju inicijativu, ali se Dečić dobro brani.

22:02h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:47h

Kraj prvog poluvremena - Dečić - Dinamo 0:0.

Dinamo je na početku imao inicijativu, ali je bolje šanse imao crnogorski šampion.

Najbolje prilike je imao Sekulović - prvo je iz kornera pokušao da iznenadi Silvu, a onda je u finišu 1. poluvremena pogodio prečku.

21:38h

39. minut - najbolja šansa za Dečić, Petar Sekulović je šutirao sa oko 30 metara, lopta je, uz pomoć Silve, pogodila prečku.

21:35h

35. minut - pokušaj Sekulovića sa 30-ak metara, lopta ide preko gola.

21:27h

28. minut - centaršut Augusta, Striković je imao priliku da postigne gol, ali se Dinamo odbranio.

21:22h

23. minut - šansa za Dečić, Pulejo je bio u kontri, ubacio loptu u peterac, koja je završila iza leđa Strikovića.

Potom je Silva odbranio nakon udarca Sekulovića direktno iz kornera.

21:17h

17. minut - Gudušauri je šutirao, ali je Tomašević dobro reagovao i blokirao ga.

21:12h

13. minut - prvi izlazak Dečića ka golu rivala, domaćin je dobio korner.

Blesa je intervenisao nakon centaršuta Sekulovića.

21:09h

Deset minuta je prošlo, gosti iz Gruzije imaju inicijativu, ali nema pravih šansi.

21:04h

Pritisak Dinama na početku meča.

21:00h

Počela je utakmica Dečića i Dinama.

18:49h

Fudbaleri Dečića večeras (21) na Trening kampu FSCG dočekuju Dinamo Batumi u revanšu 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Crnogorski šampion je prethodne sedmice slavio 2:0 i upisao prvu evropsku pobjedu u istoriji kluba, a večeras sanja prvi prolaz dalje.

Strijelci u prvom susretu bili su Camaj i Striković.

Ako prođe u 3. kolo, Dečić će igrati protiv Helsinkija.