Ljeto Mornara, ljeto crnogorskog fudbala - Barani kroz nezaboravnu dramu do nove istorijske stranice

"Mornari" nastavljaju evropsku bajku - momci Zorana Đuraškovića nakon što su gol za produžetke primili u 98. minutu, kroz penal-rulet prošli u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencije

127013 pregleda 127 reakcija 98 komentar(a)
Ažurirano: 01.08.2024. 00:17h
Završeno
23:46h

Kakvo veče Mornara, još jedno istorijsko ispisano kroz dramu za pamćenje na "DG areni", kakvo ljeto crnogorskog fudbala nakon mnogih posljednjih koji su bili za zaborav...

Mornar je poslije 120 minuta velike borbe, nakon što je gol za produžetak (2:1) primio u 98, poslije penal-ruleta eliminisao Radnički iz Kragujevca (4:3) i plasirao se tamo gdje je malo ko mogao i da sanja - u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.

Tamo ga je sačekao Dečić, a šansu da nastavi crnogorsku bajku imaće i Budućnost sjutra protiv CSKA 1948.

Svi su heroji u timu Zorana Đuraškovića, ali večeras su u prvi plan iskočili "bombarder" Kris Marlon Ondong-Mba koji je sa dva gola (drugi je bio posebna majstorija) "izbrisao" poraz iz prvog duela (1:0).

Drugi je Stefan Popović, golman Barana čuvao je fenomenalno mrežu svog tima u oba meča, kod gola Milana Aleksića u 98. minutu za produžetke nije mogao ništa, ali je zablistao ponovo u penal seriji.

I to kad je bilo najvažnije, nakon što prvi jedanaesterac nije iskoristio Marko Đurišić.

Do kraja kapiten Radničkog Slobodan Simović pogodio je stativu, a kod "plavih" nisu griješili Marko Ćetković, Kotaro Kiši, Andrija Kaluđerović i Filip Mitrović...

Klub koji do skoro nije mogao da sanja ni gornji dio na tabeli crnogorskog šampionata, sada sanja mnogo luđe snove... Evropska priča se nastavlja.

Naredna destinacija najverovatnije je Mađarska, pošto Pakš sjutra u Larnaki AEK-a brani 3:0 iz prvog meča.

Izmjena: 00:17h
23:44h

GOOOOOOOOL, pogodio je Mitrović (4:3), imao je malo i sreće, ali je Mornar večeras zaslužio sreću.

Mornar je nakon penal-ruleta eliminisao Radnički 2:1, penalima 4:3.

23:43h

3:3 - Vidosavljević pogađa, Filip Mitrović će šutirati za prolazak.

23:42h

3:2 - Pogađa i neumorni Andrija Kaluđerović, završena je četvrta serija.

23:41h

2:2 - Milan Aleksić ne griješi u dva meča sa Mornarom.

23:40h

2:1 - Siguran je Kotaro Kiši, Mornar ima prednost nakon treće serije.

23:39h

Stativaaaa - kapiten Radničkog Simović nije pogodio.

23:38h

1:1 - Marko Ćetković, hladnokrvno i iskusno... Neriješeno je nakon dvije serije.

23:37h

Ali i Mornar ima Stefana Popovića - fenomenalnom odbranom je skinuo penal Ristiću.

23:36h

Mornar je promašio prvi penal - Marko Đurišić je očajno šutirao.

23:33h

0:1 - Evandro je pogodio prvi penal

23:26h

Nakon 120 minuta velike borbe putnika u 3. kolo odlučiće penal-rulet...

Fudbaleri Mornara nisu pali u dodatnih 30 minuta nakon šokatnog gola koji su primili u 98.

23:19h

116. minut: Meč polako ide ka penal-ruletu, a u samom finišu produžetaka pogledajte golove sa večerašnjeg meča.

1:0 - Ondong-Mba

2:0 - Ondong-Mba

2:1 - Milan Aleksić

23:09h

Počeo je i drugi produžetak...

23:05h

104. minut: Pokušao je Sahli sa više od 30 metara, ali je budan Popović

22:54h

91. minut: Krenuo je prvi produžetak, a prvi prijete gosti preko Evandra.

22:50h

Bilo je prekida tokom dodatnih pet minuta, zadržavali su igrači Mornara igru, ali ostaje nejasno zbog čega je Lejbovic pustio da se igra do 98. minuta.

Zbog ogromne nervoze na kraju meča isključena su oba trenera - Zoran Đurašković na jednoj strani i Feđa Dudić na drugoj.

Izmjena: 23:17h
22:41h

98. minut - Kakav šok na DG areni, pogodio je Aleksić. Meč ide u produžetke...

Mornar je primio gol tri minuta nakon dodatnih pet sudije Gala Lejbovica.

22:28h

83. minut: GOOOOOOL, kakvo veče Ondonga, kakva utaimica Mornara - Barani imaju rezultat za 3. kolo kvalifikacija (2:0).

Sjajni momak iz Francuske "progutao" je jednog od čuvara, okrenuo se i zakucao loptu u mrežu.

22:27h

82. minut: Opasno je ubacio Marko Ćetković, ali je lopta prohujala pored stative.