Počela nova era: Mbape pogodio na debiju, Real savladao Atalantu i osvojio Superkup Evrope

Madriđani slavili 2:0

37670 pregleda 29 reakcija 14 komentar(a)

22:48h

Real je večeras u Varšavi pobijedio Atalantu 2:0 i osvojio Superkup Evrope.

Madriđani su do titule došli golovima Valverdea i Mbapea, koji je pogodio na debiju u novom klubu.

Real je šesti put osvojio Superkup Evrope i po tome je najuspješnija ekipa.

Prvo poluvrijeme nije bilo kvalitetno, Real je prvi zaprijetio preko Mbapea, koji je blokiran, dok je na drugoj strani, nakon centaršuta De Rona, Militao skrenuo loptu i pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

U finišu prvog poluvremena Real je imao najbolju priliku, a neprecizan je bio Rodrigo koji je pogodio prečku sa oko 10 metara.

Početkom drugog poluvremena najbolju šansu je imala Atalanta - Pašalić je šutirao glavom, a Kurtoa sjajno reagovao i loptu izbacio u korner.

Nakon toga se Real probudio i razigrao i u 59. minutu stigao do prvog gola - Vinisijus je pobjegao Đimsitiju i asistirao Valverdeu, koji se ušetao u gol.

Odmah nakon tog pogotka Muso je zaustavio Vinisijusa, a onda i Belingema.

U 68. minutu je golman Atalante bio nemoćan - Jen je izgubio loptu, Real krenuo u kontru, a Belingem asistirao Mbapeu, koji je na prvom meču u novom klubu postigao gol.

Nova era je zvanično počela.

Izmjena: 22:59h
22:42h

Finiš utakmice, Mbape je izašao iz igre.

22:26h

69. minut - debi Kilijana Mbapea nije mogao da bude bolji!

Francuz je postigao prvi gol u dresu Reala, koji vodi 2:0 protiv Atalante.

Izgubio je loptu Jen, Rodrigo je krenuo u kontru, proslijedio loptu do Vinisijusa.

Brazilac je na drugoj strani asistirao Belingemu, a mladi Englez nije bio sebičan - proslijedio je loptu do Mbapea, koji je zatresao mrežu.

rral
22:23h

66. minut - još jednom je Real prijetio, ovog puta Belingem, ali je Muso opet odlično reagovao i odbranio.

22:19h

61. minut - prilika za Vinisijusa, ali je Muso bio na visini zadatka.

Real je potom dobio korner, nakon kojeg je Belingem šutirao, a lopta je pogodila stativu.

22:17h

59. minut - gol u Varšavi, Real vodi 1:0, Madriđani su se ušetali u gol Atalante.

Lopta je bila do Belingema, koji je na lijevoj strani dodao do Vinisijusa. Brazilac je pobjegao Đimsitiju, a onda asistirao Valverdeu, koji je postigao pogodak.

REeal
22:04h

47. minut  - najbolja prilika za Atalantu. Odličan centaršut De Rona, glavom je šutirao Pašalić, a Kurtoa odlično reagovao i odbranio.

Potom je probao i Ruđeri, ali je lopta otišla pored gola.

22:04h

46. minut - prodor Mbapea, ali loš šut, lopta odlazi preko gola.

22:02h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:48h

Kraj prvog poluvremena, bez šuta u okvir gola - 0:0.

Najbolju šansu je imao Rodrigo, koji je pogodio prečku.

21:46h

45+1 - najbolja prilika za Real. Rodrigo je pogodio prečku sa oko 10 metara, nakon dodavanja Vinisijusa.

21:35h

35. minut - prilika za Real preko Belingema, koji nije dobro prihvatio loptu, pa je faulirao golmana Atalante, Musu i dobio žuti karton.

21:27h

27. minut - prijetila je Atalanta, Ederson je šutirao, lopta je otišla preko gola.

21:24h

Mirna prva polovina prvog poluvremena, Real je jednom bio opasan i to preko Mbapea.

Atalanta je zaprijetila preko De Rona, Militao je skrenuo loptu koja je pogodila mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

Euro
21:15h

15. minut - šansa za Real, Valverde je ubacio loptu sa desne strane u peterac, Mbape je šutirao, ali je bio blokiran.

21:10h

10. minut - oštra igra Atalante, Ederson je dobio žuti karton.

21:06h

Kilijan Mbape igra prvi meč za Real.

Mbape
21:05h

5. minut - centaršut Rodriga iz kornera, Atalanta se odbranila.

21:04h

4. minut - prodor Vinisijusa, Real je dobio korner.