Balić lansirao šampiona u Kotoru: Prva pobjeda Dečića i prvi neuspjeh Bokelja

Iskusnio defanzivac pogodio za trijumf Tuzana u drevnom gradu

17243 pregleda 5 komentar(a)

Druga utakmica, drugo gostovanje i prva pobjeda Dečić AdmiralBeta u sezoni u elitnom crnogorskom fudbalskom takmičenju.

Aktuelni šampion je nakon bolne eliminacije od Helsinkija u 3. kolu kvalifikacija za Ligu konferencije (ispao je na penale u četvrtak) reagovao u MeridianBet 1. CFL i slavio protiv ekipe koja je do večeras imala maksimalan učinak bez primljenog gola.

Nadigrao je Bokelj SBBet (1:0), a u drevnom gradu je presudio gol Saše Balića, rođenog Kotoranina koji nije ni želio da proslavi momenat kada je odlučio pobjednika - nekadašnji crnogorski reprezentativac je pogodio mrežu u 57. minutu i ispostavilo se postavio konačan rezultat.

Draško Božović je izveo korner, odbrana domaćina nakratko otklonila opasnost, ali nije bila spremna za povratnu loptu Alena Mašovića u kazneni prostor.

Tako je Balić s ivice peterca glavom atraktivno matirao Suada Ličinu.

Prije i poslije gola je Bokelj bio taj koji je djelovao opasnije, početkom drugog poluvremena je, čini se, oštećen i za penal kada je Leon Ujkaj faulirao Vladana Kordića. Malo toga je, ipak, nagovještavalo gol na stadionu pod Vrmcem, a onda se pojavio Balić i učinio da Dečić upiše prvi trijumf.

Kotorska ekipa je posljednji trzaj imala desetak minuta prije kraja kada je mogla do zasluženog izjednačenja - tada je golman gostiju Igor Nikić odbranio šut Dejana Perovića.

Dečić sada ima dva boda manje od Bokelja, Petrovca i Otrant Olimpika na drugom mjestu, a tri minusa u odnosu na lidera Budućnost - od svih njih ima i utakmicu manje.

Izabranici Milorada Pekovića u srijedu u 4. kolu dočekuju Mornar, dok Bokelj ide na megdan Budućnosti...