Parma potvrdila mane Fonsekinog Milana, Lacio pao u Udinama

„Rosoneri” doživjeli prvi poraz u sezoni

11648 pregleda 1 komentar(a)

Novi Milan, predvođen trenerom Paulom Fonsekom, jedva se sačuvao poraza u prvom kolu kada je finišu od 0:2 stigao do 2:2 protiv Torina, ali danas nije mogao da izbjegne neuspjeh.

Serija A se vratila na stadion „Enio Tardini”, a Parma je znala kako da iskoristi sve ono što „rosoneri” nude - sasvim zasluženo je slavila 2:1.

Rumun Denis Man je već u 2. minutu najavio iznenađenje, mirisalo je i da će Parma brzo stići do dva gola prednosti prije nego je Milan izjednačio.

Uradio je to na individualnu klasu Rafaela Leaoa u 66. minutu - Portugalac je u svom stilu prošao po lijevoj strani, asistirao Kristijanu Pulišiću kojem je bio ostao lakši dio posla...

Ipak, Parma je znala šta želi, odbrana Milana baš i nije, pa je konačan rezultat postavljen u 77.

Pontus Almkvist je sjajno prošao, dodao loptu do Matea Kanćelijerija koji je rutinski matirao Majka Menjana.

Prvi neuspjeh u sezoni je doživio Lacio. Poražen je u Udinama 2:1, iako je gotovo pola sata imao igrača više.

Lorenco Luka je pogodio za prednost "zebri", udvostručio je iskusni Floran Tovan, a sve što je uradio rimski tim bilo je da u sudijskoj nadoknadi ublaži poraz preko Gustava Isaksena.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je kod „nebesko-plavih” igrao do 83. minuta.