Paklena rola Erlinga Halanda - het-trik u istočnom Lodonu, Siti jedini maksimalan nakon tri kola

Vest Hem - Mančester siti 1:3, Norvežanin daje više od gola po meču u Premijer ligi

10670 pregleda 0 komentar(a)

Odigrao je 69 utakmica u Premijer ligi otkada je došao iz Borusije Dortmund u Mančester siti, postigao je - 70 golova.

Het-trikom protiv Vest Hema u istočnom Londonu, drugim u sedam dana, sjajni norveški napadač je prebacio prosjek od gola po utakmici u najjačem klupskom nacionalnom takmičenju na svijetu. Haland, preciznije, daje 1,014 golova po meču.

Siti je slavio 3:1 i jedini je maksimalan nakon tri odigrana kola u Premijer ligi, a pred reprezentativnu pauzu koja slijedi.

Haland je u 10. minutu iskoristio grešku Pakete i pas Bernarda Silve da se stušti na gol i pogodi za 0:1.

Siti je dominirao, De Brujne je pogodio stativu, dobro šansu imao je i Griliš, a onda je niotkuda stiglo izjednečenje "čekićara". Ruben Diaš je u 19. minutu nesrećno i nespretno centaršut sa desne strane skrenuo u sopstevnu mrežu.

Nije to poremetilo tim Pepa Gvardiole, koji je nastavio da dominira, a "haubica" Halanda u 30. minutu završila je iznad glave golmana Areole - u mrežu za 1:2.

Vest Hem je prijetio u nastavku, Kudus je pogodio stativu, dok su Siti i Haland uz nešto pasivniju igru nego u prvom dijelu čekali šansu. Norvežanin se u 83. minutu nakon pasa Nunjesa pobrinuo za miran finiš.

Za "građane" je, prvi put nakon povratka iz Barselone, u finišu zaigrao Ilkaj Gundogan.