Kristal Palas na "Stamfordu" osvojio prvi bod u sezoni, Isak pogodio za pobjedu Njukasla

Čelsi - Kristal Palas 1:1, Njukasl - Totenhem 2:1

4022 pregleda 49 reakcija 0 komentar(a)
Fudbaleri Kristal Palasa proslavljaju gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Kristal Palasa osvojli su prvi bod u novoj sezoni Premijer lige i to na gostovanju Čelsiju.

Utakmica na "Stamford bridžu" završena je 1:1.

Čelsi je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, a dvije prilike nije iskoristio Madueke - fudbaler "plavaca" je u prvom navratu šutirao pored gola, a u drugom je dobro reagovao golman Palasa, Henderson.

Madueke je ipak učestvovao u postizanju pogotka - u 25. minutu je na vrijeme uposlio Palmera, koji je asistirao Džeksonu za 1:0.

U finišu prvog poluvremena Džekson je imao još jednu šansu, a početkom nastavka je neprecizan bio Kolvil.

Palas je izjednačio u 54. minutu - nakon gužve u šesnastercu, lopta je došla do Ezea, koji je lijepo plasirao sa oko 16 metara.

Mogao je Palas i do preokreta, šansu je imao Kamada, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali je Sančes odbranio.

U sudijskoj nadoknadi je Džekson imao dvije dobre šanse - prvo je šutirao pored gola, a onda ga je zaustavio Henderson.

A Njukasl je na domaćem terenu savladao Totenhem - 2:1.

Domaća ekipa je povela u 37. minutu preko Barnsa, a onda je Burn postigao autogol u 56. minutu.

Pobjedu Njukaslu donio je Isak u 78. minutu.