Srbija promašila najveću šansu pa preživjela dominaciju Španije, CR7 dao 900. gol u karijeri protiv Hrvatske

Prvak Evrope nije mogao do trijumfa u Beogradu, jubilej legendarnog napadača

11321 pregleda 4 komentar(a)

Aktuelni prvak Evrope je bio dominantan, ali je najbolju šansu u okršaju protiv Srbije u Beogradu imao - protivnik.

Nije bilo golova na stadionu "Rajko Mitić" uprkos potpunoj kontroli Španije u drugom poluvremenu, a pitanje je šta bi bilo da je Luka Jović u prvom dijelu iskroristio zicer.

Igrao se 34. minut kada je napadač Milana na pas Andrije Živkovića izašao sam pred Davida Raju, a onda šutirao pored stative...

Španija se potom pitala praktično sve, posebno od 60. minuta, ali je morala da se i protiv oslabljenih "orlova" zadovolji remijem u prvoj utakmici grupe 4 A Lige nacija.

U istoj grupi je Danska bila bolja od Švajcarske - bilo je 2:0 pogocima Dorgua i Herjberga u meču koji je domaćin završio sa dva igrača više.

A Portugal je bio savladao Hrvatsku u Lisabonu u meču koji će se pamtiti po golu Kristijana Ronalda.

Bilo je 2:1, a legendarni as je upisao 900. pogodak u karijeri.

Bio je strijelac za 2:0, prije i poslije toga je pogađao Diogo Dalot - prvo u mrežu "vatrenih", a onda i u sopstvenu.