Vels napadao i promašivao, Turska s igračem manje odnijela bod iz Kardifa

Italijani nadigrali Francusku, Belgija sigurna protiv Izraela u A Ligi nacija

3960 pregleda 0 komentar(a)

Crnogorski fudbaleri nisu pobijedili na Islandu, a nije to uradio ni Vels pred gostovanje u Nikšiću u ponedjeljak.

Velšani su na svom terenu odigrali bez golova sa Turskom - po prikazanom su vjerovatno i zaslužili više, ali nije im pomoglo ni to što su više od pola sata imali brojčanu prednost...

Na kraju - remi, vjerovatno po ukusu naših fudbalera nakon što su izgubili u Rajkjaviku.

Aron Ramzi je na samom startu utakmice imao šansu, kasnije su do pogotka mogli i Brenan Džonson i Hari Vilson, a u nastavku se probudila i Turska koja u drugom dijelu zaprijetila preko Arde Gulera.

Nakon što je u 63. minutu Bariš Alper Jilmaz dobio drugi žuti karton bio je to jasan znak da Vinćenco Montela zatvori sve prilazi golu, pa su Turci odoljeli...

U A Ligi nacija, Italija je nakon preokreta nadigrala Francusku na Parku prinčeva - 3:1.

Bredli Barkola je pogodio za vođstvo "trikolora" u 13. sekundi, onda je majstorski izjednačio Federiko Dimarko, da bi u nastavku "azure" ka trijumfu lansirali Davide Fratezi i Đakomo Raspadori.

U istoj grupi je Belgija bila bolja od Izraela (3:1). Dvostruki strijelac je bio Kevin de Brujne, upisao se i Juri Tilemans.

U C ligi je Rumunija lako slavila u Prištini protiv Kosova (3:0), a slavio je i Kipar na gostovanju Litvaniji - 1:0.