Italija u Parizu pobijedila Francusku, Belgija savladala Izrael

Francuska - Italija 1:3, Belgija - Izrael 3:1

6308 pregleda 0 komentar(a)
Italijani proslavljaju pobjedu sa navijačima, Foto: Reuters

Fudbalska reprezentacija Italije pobijedila je večeras u gostima u Parizu selekciju Francuske sa 3:1, u prvom kolu Grupe 2 Divizije A Lige nacija.

Povela je Francuska golom Bredlija Barkole u 13. sekundi meča, da bi do kraja poluvremena Italija izjednačila pogotkom Fediraka Dimarka u 30. minutu.

Italija je u drugom dijelu stigla do pobjede golovima Davida Fratezija u 51. i Đakoma Raspadorija u 74. minutu.

U istoj grupi, Belgija je kao domaćin pobijedila Izrael sa 3:1.

Strijelci za Belgiju bili su Kevin De Brujne u 21. i 53. iz penala i Juri Tielemans u 48. minutu.

Izrael je do pogotka stigao autogolom Timotija Kastanje u 36. minutu.

U narednom kolu, Italija će gostovati Izraelu, dok će Francuska dočekati Italije.

Fudbaleri Slovenije i Austrije remizirali su u Sloveniji rezultatom 1:1, u prvom kolu grupe 3 B divizije Lige nacija.

Gol za Sloveniju postigao je Benjamin Šeško u 16. minutu iz penala, dok je strijelac gola za Austriju bio Konrad Lajmer u 28. minutu.

U drugoj utakmici prvog kola ove grupe su Kazahstan i Norveška remizirali u Kazahstanu rezultatom 0:0.

Naredno kolo će se odigrati u ponedjeljak, a u njemu Slovenija dočekuje Kazahstan, dok Norveška dočekuje Austriju.