Kvarachelija i drugovi siju strah, selektor Engleske sjeo na pogrešnu klupu pa rastužio Dablin

Gruzija deklasirala Čehe, Ircima presudili - Irci

14182 pregleda 21 reakcija 0 komentar(a)
Na radost prepunih tribina u Tbilisiju, Gruzija je deklasirala Češku, Foto: REUTERS

Gruzija je pokazala moć na startu B Lige nacija - u grupi 1 je slavila protiv Češke 4:1.

Vodio je domaćin i 4:0, ali su Česi došli do počasnog pogotka preko Kavlaha u 80. minutu.

Hviča Kvarachelija je donio prednost iz penala u 33. minutu, a onda je i asistirao Čakvetadzeu u 53.

Potom je Mikautadze pogodio u 63. minutu, a tri minuta kasnije Kočorašvili je dao gol za velikih 4:0.

Engleska je na startu B Lige nacija u grupi 2 bila sigurna u Dablinu.

Poraz domaćina su potpisali Rajs u 11. i na njegovu asistenciju Griliš u 26. minutu.

Ircima su tako "presudili" Irci (Rajs i Griliš su igrali za mlađe selekcije), a Engleska je prvi put nakon 16 utakmica dala više od gola do poluvremena.

Utakmicu je obilježio i vršilac dužnosti selektora Gordog Albiona Li Karsli, koji je pred početak meča sjeo na klupu Irske.

Nakon što su mu kazali da mora da se premjesti zbunjeno je slegao ramenima - Karsli je čak 11 godina igrao za selekciju Irske.

Fudbaleri Farskih Ostrva i Sjeverne Makedonije odigrali su u Toršavnu neriješeno 1:1, u prvom kolu grupe 4 C Lige nacija.

Povela su Farska Ostrva golom Viljormura Davidsena iz penala u devetom minutu, da bi izjednačenje gostima donio Enis Bardhi golom u 49. minutu, takođe iz penala.

Jermenija je u istoj grupi lako slavila nad Letonijom - 4:1.