Modrićev dodir klase dovoljan Hrvatskoj, preokret Portugala, Švajcarci osjetili snagu prvaka Evrope

Novi gol Kristijana Ronalda, Španija silna u Ženevi

15488 pregleda 0 komentar(a)

Hrvatska je bila bolja od Poljske, pogotovo u prvom poluvremenu je stvorila mnogo šansi, ali je pitanje kako bi se završio meč u Osijeku da Zlatko Dalić na terenu nije imao majstora Luku Modrića.

Upravo je evrogol asa Real Madrida iz slobodnog udarca, momenat elegancije i inspiracije, odveo „vatrene” do trijumfa - Modrić je pogodio u 52. minutu sam gornji ugao gola rivala i donio svom timu prvu pobjedu u A Ligi nacija.

Mogli su Poljaci kasnije i da izjednače, Robert Levandovski je zatresao prečku - Dominik Livaković je preživio, a Modrić izrastao u junaka. Po ko zna koji put...

Portugalci su u istoj grupi došli do druge pobjede, nakon što su na otvaranju savladali upravo Hrvatsku.

Ekipa Roberta Martinesa je poslije preokreta osvojila tri boda protiv Škotske - 2:1, i to pogotkom Kristijana Ronalda u 88. minutu.

Prethodno je Skot Mektominej bio strijelac za prednost Škota, dok je izjednačenje donio Bruno Fernandeš.

Španija je prije nekoliko dana propustila šansu da slavi u Beogradu, a večeras to sebi nije htjela da dozvoli.

Aktuelni prvak Evrope je u Ženevi deklasirao Švajcarsku (4:1), nije ga poremetilo ni to što je od 20. minuta imao igrača manje zbog crvenog kartona Robina le Normana.

Prije toga je već bilo 0:2 (golovi Hoselua i Fabijana Ruisa), Švajcarska se vratila preko Zekija Amdunija, ali je kasnije kažnjena za totalnu ofanzivu.

Ruis je pogodio još jednom, a onda je tačku na goleadu stavio Feran Tores.