Het-trik Akturkoglua u Izmiru lansirao Tursku protiv Islanda, reakcija Francuske i nova pobjeda Italije

Krilni napadač Benfike dominantan u trijumfu Turske

4078 pregleda 0 komentar(a)

Remi u Kardifu, pa pobjeda nad Islandom - fudbaleri Turske su vjerovatno zadovoljni nakon septembarskog dvomeča u B Ligi nacija.

Crnogorska selekcija je tako poslije dva poraza u debelom minusu - Turska i Vels su lideri sa po četiri boda, Islanđani imaju tri...

U Izmiru je tim Vinćenca Montele ka trijumfu lansirao Kerem Akturkoglu koji je postigao het-trik.

Krilni napadač Benfike je pogađao u drugom, 52. i 88. minutu, a jedan gol mu je poništen...

Island je nakratko poravnao početkom drugog dijela preko Viktora Palsona, ali nije mogao da odbije nalete domaćina.

Bitne pobjede su u B Ligi nacija ostvarili Norveška i Slovenija.

"Vikinzi" su kod kuće bili bolji od Austrije 2:1 (pogodak Erlinga Halanda u finišu), dok je sastav Matjaža Keka lako savladao Kazahstan 3:0 - trostruki strijelac je bio Benjamin Šeško.

U A Ligi nacija, Francuska se oporavila od poraza od Italije i u Lionu slavila protiv Belgije - 2:0.

Kilijan Mbape i Antoan Grizman su meč počeli na klupi, a razliku su napravili Randal Kolo Muani i Usman Dembele.

Italijani su imali problema sa Izraelom u Budimpešti, ali je prednost od 2:0 nakon šezdesetak minuta bila dovoljna - za "azure" su pogađali Davide Fratezi i Mojze Ken.