Napoli ubjedljiv na Sardiniji pred derbi sa Juventusom

Kaljari - Napoli 0:4

7259 pregleda 0 komentar(a)
Kvarachelija (arhiva), Foto: Reuters

Fudbaleri Napolija savladali su večeras u gostima Kaljari (4:0) i upisali treću vezanu pobjedu u Seriji A.

Napoli je ubjedljivo slavio, ali je preživio ofanzivu domaće ekipe, koja je u prvom, ali i početkom drugog poluvremena propustila ozbiljne prilike da dođe do pogotka i preokrene tok utakmice.

Ekipa Antonija Kontea je povela u 18. minutu nakon prve šanse, kada je Di Lorenco, nakon dodavanja Lukakua, zatresao mrežu.

Nakon toga je uslijedila inicijativa Kaljarija, a u prvom planu je bio golman Napolija, Meret. Čuvar mreže Napolitanaca je imao dvije dobre intervencije u prvom dijelu i jedan je od najzaslužnijih što se mreža njegove ekipe nije tresla.

I drugo poluvrijeme je počelo napadima Kaljarija, Luvumbo je promašio zicer, Gaetano je blokiran, Razvan Marin je sa distance pogodio prečku, a onda je domaća ekipa kažnjena za promašaje - prvo je Hviča Kvarachelija u 66. minutu iskoristio kontru i postigao gol (asistencija Lukakua), da bi četiri minuta kasnije Lukaku povisio na 3:0. Belgijancu je asistirao Kvarachelija.

Konačan rezultat je postavio Bonđorno u sudijskoj nadoknadi.

Napoli u narednom kolu, u velikom derbiju gostuje Juventusu, dok je Kaljari domaćin Empoliju.