Budućnost na krilima Vukotića savladala Jezero

Budućnost slavila 2:0, oba pogotka postigao Milan Vukotić

17594 pregleda 48 reakcija 12 komentar(a)
Milan Vukotić, Foto: FK Budućnost/Rusmin Radič

I nakon sedmog kola MeridianBet Prve crnogorske fudbalske lige Budućnost ostaje sama na prvom mjestu na tabeli - Podgoričani su večeras u Bijelom Polju savladali Jezero (2:0), pa imaju tri boda više od Petrovca.

Apsolutni heroj "plavih" je Milan Vukotić, koji je večeras postigao oba pogotka - prvi u 45, a drugi u 58. minutu za petu pobjedu u šampionatu ove sezone.

Do finiša prvog poluvremena na terenu u Bijelom Polju je viđena egal utakmica, a onda je Vukotić u 45. minutu, sjajnim golom sa ivice šesnaesterca slomio otpor domaće ekipe.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu, budući da je nakon toga dobru priliku imao Petar Grbić, ali su fudbaleri Jezera uspjeli da sa gol linije izbace loptu.

Poslije postignutog gola, na terenu je postojao samo jedan tim - Budućnost je bila bolji rival, a sve dileme otklonila u 58. minutu nakon još jedne odlične akcije. Tada je asistirao Ivan Bulatović, a Vukotić savladao Kastratovića i postavio konačan rezultat.

Juče su odigrani ostali mečevi, a postignuti su sljedeći rezultati: Jedinstvo Franca - Dečić AdmiralBet 1:1, Bokelj SBBet - Petrovac 0:1, Otrant Olimpik - Sutjeska 1:3 i Mornar - Arsenal 4:0.

Budućnost u narednom kolu dočekuje Jedinstvo, dok Jezero gostuje Sutjesci. Ali, prije meča sa Nikšićanima, ekipa Borisa Miličkovića će u srijedu odigrati zaostalu utakmicu drugog kola protiv Mornara.

JEZERO - BUDUĆNOST 0:2

Bijelo Polje - Gradski stadion. Gledalaca: 400. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Strijelac: Vukotić u 45. i 58. minutu. Žuti kartoni: Vuković, Serikov (Budućnost).

Jezero: Kastratović, Ćuković, Đoljaj, Alić, Perović (77. Martinović), Krnić (64. Bošković), Ilić, Boričić (64. Pavlićević), Osmanović, Kontić (77. Raičević), Đešević (46. Milić).

Budućnost: Mijatović, Grivić, Serikov, Orahovac, Vuković, Mirković (46. A.Bulatović), Vukotić, Šarkić (46. Savović), Grbić (46. Ivanović), Bojović (64. Pavlović), I.Bulatović (80. Adžić).