Novi remi Intera, Monca zaustavila šampiona

Monca - Inter 1:1

12570 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa večerašnjeg meča, Foto: Reuters

Aktuelni šampion Italije, Inter remizirao je večeras na gostovanju Monci u četvrtom kolu Serije A.

Duel na stadionu "Brianteo" završen je 1:1, nakon što su domaći poveli preko Danija Mote u 81, minutu, da bi konačan rezultat postavio Denzel Damfris sedam minuta kasnije.

Inter je remizirao drugi put u sezoni, dok je Monca i dalje bez pobjede, iako je bila nadomak trijumfa.

"Neroazuri" su u prvom dijelu imali dvije prilike, ali su Martines i Fratezi bili neprecizni.

Početkom drugog poluvremena je neprecizan bio Tiram, a onda su Taremi i Fratezi šutirali pored gola.

U posljednjih deset minuta je bilo najviše uzbuđenja, a prva je do gola stigla Monca i to u 81. minutu, kada je Ico centrirao, a Mota glavom zatresao mrežu.

Inter je nakon toga krenuo ka golu rivala i do izjednačenja došao u 88. minutu - Karlos Augusto je sa lijeve strane ubacio loptu u peterac, a na drugoj stativi bio Damfris.

Nakon toga je priliku za preokret imao i Fratezi, ali se rezultat nije mijenjao.