Sparta demonstrirala snagu, Bolonja neefikasnost na startu Lige šampiona

5290 pregleda 0 komentar(a)
Igrači Šahtjora bili su zadovoljniji remijem, Foto: REUTERS

Sparta je u Pragu iznenađujuće lako dobila Salcburg -3:0, Bolonja nije uspjela da savlada Šahtjor (0:0), u prvim utakmicama Lige šampiona.

Ekipu iz Praga do pobjede su vodili 25-godišni Finac Kan Kairinen u 2. minutu i njegov vršnjak iz Nigerije, Viktor Olatunji 40 minuta kasnije.

Konačan rezultat na asistenciju Olatunjija postigao je Albanac Ćazim Laći u 58. minutu.

Bolonja je stavorila veliki broj sjajnih šansi, ali su gosti pokazali da imaju veće iskustvo i uspjeli su da odole. Povremeno i da zaprijete. Čak je Sudakov u 4. minutu propustio i šansu sa penala, jer mu je odbranio Lukaš Skorupski.

Kod Bolonje Lukojanis i Santjago Kastro nisu realizovali sjajne šanse, ali je i Dmitro Riznik pokazao klasu na golu gostiju.

Bolonja će u drugom kolu, 2. oktobra igrati na gostujućem terenu protiv Liverpula, dok će Šahtjor istog dana na svom terenu dočekati Atalantu.

Ove sezone u elitnom evropskom takmičenju odigraće se 189 utakmica, umjesto 125, u prošlim sezonama.