Turski tandem vezista koban po Crvenu zvezdu, laka pobjeda Bajera u Roterdamu

Benfika slavila u Beogradu protiv Crvene zvezde - 2:1, Bajer bolji od Fejnorda u Roterdamu - 4:0, u prvim utakmicama novog formata Lige šampiona

8689 pregleda 0 komentar(a)
Kokču je pogodio za 2:0 u Beogradu, Foto: Reuters

Turski tandem vezista pobrinuo se za trijumf Benfike na stadionu "Rajko Mitić" na debiju Crvene zvezde u novom formatu Lige šampiona - 2:1.

"Orlovi" su bolje i angažovanije ušli u utakmicu i to je dalo rezultat u 9. minutu kada je pogodio Kerem Akturkoglu.

Zvezda je potom uspostavila ravnotežu, ali su ipak gosti bili precizniji i Orkun Kokču je dao još jedan lijep gol u 29. minutu.

"Crveno-bijeli" se nisu predavali, nošeni hukom publike napadali su i do gola došli u 86. minutu, kada je pogodio vezista iz Angole, Milson.

Pokušala je Zvezda potom do remija, ali Benfika je uspjela da izdrži niz napada domaćina.

U narednom kolu, Zvezda će 1. oktobra na gostujućem terenu u Milanu igrati protiv Intera.

U drugoj utakmici prvog termina današnjeg progarma, Bajer je sa lakoćom savladao u Roterdamu domaći Fejnord - 4:0.

Sve je bio gotovo do poluvremena, jer je Florijan Virc postigao golove u 5. i 36. minutu, Grimaldo je između ta dva gola bio strijelac u 30, da bi konačan rezultat u 45. minutu, autogolom postavio Velenrojter.

U narednom kolu, Bajer će 1. oktobra na domaćem terenu igrati protiv Milana, dok će Fejnord dan kasnije na gostujućem terenu igrati protiv Đirone.