Dva gola Džeksona, Čelsi se poigravao sa Vest Hemom

Vest Hem - Čelsi 0:3

1246 pregleda 0 komentar(a)
Palmer proslavlja gol, Foto: Reuters

Peto kolo Premijer lige počelo je ubjedljivom pobjedom Čelsija - "plavci" su danas u Londonu savladali Vest Hem 3:0.

Dobar meč odigrala je ekipa Enca Mareske, postigla dva brza pogotka, a pitanje pobjednika riješila početkom nastavka. Za razliku od Čelsija, Vest Hem je bio veoma blijed.

Već u četvrtom minutu gosti su stigli do vođstva - Sančes je zaustavio Kudusa, "plavci" krenuli u napad, potom je Džekson kombinovao sa Sančom, sa lijeve strane ušao u kazneni prostor i savladao Areolu.

Sančo je prvi put u karijeri na dvije utakmice zaredom u Premijer ligi upisao po asistenciju.

Do drugog pogotka Čelsi je stigao u 18. minutu - ponovo je strijelac bio Džekson, ali je ovog puta odlično asistirao Kaisedo.

Zatresli su i domaći mrežu u prvom dijelu, ali je pogodak Kudusa poništen zbog ofsajda.

Sve je riješeno u 47. minutu, a akcija je krenula od Kukurelje, koji je zaustavio napad Vest Hema. Potom su fudbaleri Čelsija krenuli u kontru, a Džekson asistirao Palmeru, koji je postavio konačan rezultat.

Do kraja meča je dobru šansu imao i Nkunku, ali je Areola uspio da odbrani.