Bajern protutnjao neugodnim Vezerom, Bavarci spremni za veliki derbi

Bajern djeluje nezaustavljivo, nakon devet golova Dinamu, na Vezeru je postigao pet u pobjedi nad Verderom u Bundesligi - 5:0

1607 pregleda 0 komentar(a)
Niko nikada sa takvom lakoćom nije pogađao u Bundesligi kao Hari Kejn, Foto: REUTERS

Bajern djeluje nezaustavljivo, nakon devet golova Dinamu u Ligi šampiona (9:2), na Vezeru je postigao pet u pobjedi nad Verderom u Bundesligi - 5:0.

Majkl Olise je nastavio sjajan ritam golom u 23. minutu, na dodavanje Harija Kejna, da bi Džamal Musijala pogodio u 32. minutu, ali je Olise asistirao.

U nastavku se Olise revanširao Kejnu za asistenciju u 57. minutu, pa je Englez došao do 41. gola u Bundesligi u 36. nastupu. Pogodio je potom opet Olise, na dodavanje Gnabrija u 60. muinutu.

Pet minuta kasnije je pogodio i Serž Gnabri, a 12. asistenciju upisao je Kejn.

Bavarci su napravili sjajnu uvertiru za derbi sa prvakom Njemačke, Bajerom, 28. septembra. Bajern je dobio svih šest utakmica sa Vensanom Kompanijem na klupi, u posljednje tri sa gol arzlikom 20:3.

Union je u Berlinu bio bolji od Hofenhajma - 2:1, Bohum je remizirao sa Holštajn Kilom - 2:2, dok je Frajburg bio ubjedljiv u Hejdenhejmu - 3:0.