Ubjedljiva pobjeda Barselone, teška povreda Ter Štegena

Barsa u šestom kolu La Lige savladala Viljareal 5:1

5295 pregleda 2 komentar(a)
Jamal i Rafinja, Foto: Reuters

Fudbaleri Barselone oporavili su se od poraza od Monaka u Ligi šampiona i večeras u 6. kolu La Lige savladali u gostima Viljareal 5:1.

Ipak, trijumf "blaugrane" je ostao u sjenci teške povrede golmana Ter Štegena. Njemački čuvar mreže je u finišu prvog dijela povrijedio koljeno, pa ga čeka duga pauza. Prije povrede Ter Štegen je imao nekoliko odličnih intervencija.

Utakmicu je obilježio Robert Levandovski. Poljski napadač je u 20. minutu doveo Barsu u vođstvo, a 15 minuta kasnije postigao drugi gol.

Imao je Levandovski još prilika u prvom dijelu, a šanse nisu koristili ni Pedri i Jamal.

Do odlaska na odmor Viljareal je smanjio preko Peresa, a onda je Barselona do trećeg pogotka stigla u 58. minutu preko Torea.

Levandovski je u 66. minutu promašio penal i propustio priliku da upiše het-trik.

Nakon toga je u centru pažnje bio Rafinja koji je sa dva pogotka postavio konačan rezultat.

Viljareal na ovom meču nije imao sreće budući da su mu poništena čak tri pogotka.