Real imao 3:0 do 85, pa drhtao do kraja - Alaves nije imao snage da kompletira čudo

Kraljevski klub u 7. kolu La lige savladao goste iz Baskije (3:2)

3726 pregleda 0 komentar(a)
Vinisijus tokom meča sa Alavesom, Foto: Reuters

Kakav meč u Madridu i kakva drama, na kraju za srećnim epilogom za domaćina - fudbaleri Real Madrida pobijedili su na svom stadionu Alaves 3:2, u meču 7. kola španske La lige.

Kraljevski klub je imao ogromnih 3:0, nakon što su mrežu tresli Lukas u 1, Kilijan Mbape u 40. i Rodrigo u 48. minutu.

Navijače "merengesa" posebno može da raduje lijep gol ovogodišnjeg super pojačanja iz Pari Sen Žermena.

Ipak, gosti iz Baskije potrudili su se u finišu da naprave dramu, nakon što su golove postigli su Karlos Benavides u 85. i Kike Garsija u 86. minutu.

Prijetio je Alaves do kraja, ali nije mogao do čuda...

Real je drugi na tabeli sa 17 bodova, jednim manje i utakmicom više od prvoplasirane Barselone, dok je Alaves osmi sa 10 bodova.

U narednom kolu, Real će u gradskom derbiju gostovati kod Atletiko Madrida, dok će Alaves gostovati Hetafeu.