Gol Boljevića, asistencija Đuričkovića u velikom derbiju Sarajeva

Crnogorci obilježili meč Sarajevo - Željezničar (1:1)

11086 pregleda 2 komentar(a)
Trenutak kada je Boljević zatresao mrežu Sarajava, Foto: Damir Hajdarbašić/fkz.ba

Praznik fudbala u Bosni i Hercegovini, veliki derbi Sarajeva, obilježili su Crnogorci.

Aleksandar Boljević je pogodio za Željezničar, Miomir Đuričković asistirao za Sarajevo, a 153. derbi na Koševu završen je bez pobjednika - 1:1.

Rezultat nakon kojeg je zadovoljniji "bordo tim" koji sa 17 bodova ostaje na vrhu Wwin lige, sa bodom više od Zrinjskog i tri od Želja.

Nekadašnji ofanzivac Zete, PSV-a i Vasland-Beverena goste je u vođstvo doveo u 43. minutu nakon asistencije Amera Hiroša.

Sarajevo je do izjednačenja i boda stiglo 20 minuta kasnije - kapiten Đuričković je nakon kornera skrenuo loptu do Vinka Solda, koji nije pogriješio.

Sarajevski derbi od naših fudbalera igrali su i Vladan Bubanja (Sarajevo) i Nemanja Cavnić (Željezničar), dok Stefan Radinović nije ulazio u igru u gostujućem timu.