Možda više nije hevi metal fudbal, ali Liverpul zna kako do vrha

"Redsi" preskočili i Vulverhemton (2:1) i preuzeli lidersku poziciju Premijer lige od Mančester sitija

2544 pregleda 0 komentar(a)
Salah je još jednom bio meč viner redsa, Foto: Reuters

Šest kola, pet pobjeda, 12 postignutih golova, samo dva primljena i prvo mjesto na tabeli Premijer lige...

Možda Liverpul više ne krasi hevi metal fudbal Jirgena Klopa, ali era Arnea Slota krenula je perfektno - novi trijumf "redsi" su upisali protiv Vulverhemtona na "Molinjuu" (2:1).

Jedini kiks u dosadašnjem dijelu sezone za holandskog stručnjaka i velikana iz grada Bitlsa ostaje poraz od Notingem foresta u 4. kolu.

"Vulvsi" su prijetili tokom prvog poluvremena, a "redsi" strpljivo čekali svoje šanse... Prvu, ogromnu, nije iskorostio Dominik Soboslai, ali jeste Ibrahima Konate u finišu prvog dijela kada je pogodio glavom nakon sjajne akcije i ubacivanja Dioga Žota.

Francuski štoper je bio u centru pažnje i kod gola domaćina - pomalo neshvatljivo je gradio loptu u blizini svog gola, sve je iskoristio Jergen Strand Larsen, a u gužvi koja je nastala najbolje se snašao Rajn Ait-Nuri (1:1).

Bio je to 56. minut, a samo nekoliko trenutaka kasnije Liverpul je vratio vođstvo... Ponovo sve zasluge idu na adresu Dioga Žote, koji je ovog puta izborio jedanaesterac.

Siguran sa bijele tačke bio je Mohamed Salah - legenda iz Egipta tako je direktno učestvovala (gol ili asistencija) kod osmog pogotka "redsa" na šest mečeva Premijer lige.