Totenhem se poigravao sa Mančester junajtedom

Mančester junajted - Totenhem 0:3

2212 pregleda 1 komentar(a)
Solanke proslavlja gol sa Porom i Romerom, Foto: Reuters

Fudbaleri Mančester junajteda nastavljaju sa blijedim izdajnjima na početku sezone - "đavoli" su danas u 6. kolu izgubili od Totenhema 3:0, što im je treći poraz na posljednjih pet mečeva u Premijer ligi.

Dosta posla će imati Erik ten Hag, ako ostane menadžer "đavola", budući da je njegova ekipa daleko od željene igre i već poslije šest kola osjetno zaostaje za ekipama iz vrha takmičenja.

Sa druge strane, Sparsi su vezali četiri trijumfa u svim takmičenjima, a takođe su vezali četiri meča bez poraza u susretima sa Mančester junajtedom.

Već u trećem minutu je najavljeno da će bodovi otići u London - Van de Ven je zaustavio Rašforda, krenuo u kontru, ušao u kazneni prostor i asistirao Džonsonu, koji je savladao Onanu.

Nije se Totenhem zaustavio na tome u prvom dijelu. Džonson je pogodio stativu, Romero je efektno pokušao sa oko pet metara, potom Medison nije bio precizan, a sjajnu priliku nije iskoristio Verner, koji je izašao sam ispred Onane, ali nije uspio da zatrese mrežu.

I Mančester je imao neke šanse, ali Zirkze nije bio precizan, dok je Garnaćo pogodio stativu.

Debakl Junajteda najavio je Bruno Fernandeš koji je u 42. minutu dobio crveni karton.

Sa igračem više, Totenhem je do drugog gola stigao u 47. minutu, kada je Kuluševski iskoristio asistenciju Džonsona.

Timo Verner je do kraja utakmice propustio još jednu šansu, a konačan rezultat je postavio Solanke.

Solanke je u finišu propustio priliku da postigne još jedan gol.