Gol Žote dovoljan, Liverpul sa 1. mjesta otišao na reprezentativnu pauzu

Kristal Palas - Liverpul 0:1

2810 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Liverpula proslavljaju gol, Foto: Reuters

Već deset godina fudbaleri Liverpula nisu izgubili u gostima od Kristal Palasa u Premijer ligi, a taj niz nastavljen je i danas - "redsi" su u sedmom kolu Premijer lige slavili 1:0 i na reprezentativnu pauzu otišli sa liderske pozicije.

Liverpul je posljednji poraz u gostima od Kristal Palasa u Premijer ligi pretrpio 23. novembra 2014. godine.

Današnja utakmica riješena je prilično rano - već u devetom minutu je Cimikas sjajno uposlio Gakpa, koji je sa lijeve strane ubacio loptu u peterac, gdje je bio Žota koji je zatersao mrežu.

Prethodno je Palasu poništen gol zbog ofsajda, da bi do kraja prvog dijela oba tima propustila prilike - prvo Žota, koji je šutirao pored gola, a onda i Sar, kojeg je zaustavio Alison.

Drugo poluvrijeme je počelo prilikom za Salaha, nakon Egipćanina je neprecizan bio i Žota, dok su domaći dobru šansu imali u finišu, ali je Jaroš odbranio udarac Ezea.

Jaroš je inače u finišu utakmice ušao u igru umjesto povrijeđenog Alisona.

Liverpul, dakle, sa liderske pozicije ide na pauzu, dok je pred Kristal Palasom dosta posla, budući da su "orlovi" još bez pobjede u šampionatu.