Het-trik Tirama, blistao i Retegi - Inter se mučio s igračem više, petarda Atalante, poraz Lećea

Aktuelni šampion savladao Torino 3:2

5643 pregleda 0 komentar(a)

Interova odbrana je opet poklekla, primila je osmi i deveti gol u sedam kola Serije A, ali aktuelni šampion je stigao do četvrte pobjede.

„Nerazuri” su slavili 3:2 protiv Torina, a sjajnu formu je potvrdio Markus Tiram.

Francuz radi sve ono što je prošle sezone radio Lautaro Martines, pa je u duelu sa „granatom” upisao het-trik - dva puta je bio strijelac u prvom poluvremenu, jednom u nastavku.

Inter je od 20. minuta imao igrača više zbog neopreznog starta Maripana upravo nad Tiramom pa je favoritu posao bio olakšan.

Daleko od toga, ipak, da je bilo jednostavno, iako je Toro maltene samo nekoliko puta zaprijetio Janu Zomeru.

Inter je vodio 2:0 prije nego je do odmora smanjio Duvan Sapata (kasnije je doživio povredu, čini se da ga čeka duža pauza), a u nastavku je kod 3:1 Hakan Čalhanoglu nepotrebno skrivio penal koji je mogao da donese probleme domaćinu.

Iskoristio ga je Nikola Vlašić u 86, Torino je imao desetak minuta da izbjegne već viđen poraz, ali je Inter sačuvao prednost.

Het-trik je viđen i u Bergamu u duelu Atalante i Đenove - 5:1.

Tri pogotka je postigao Mateo Retegi, koji s Tiramom drži prvo mjesto na listi strijelaca - dali su po sedam golova.

Nikola Krstović je igrao cijeli meč u Udinama, a njegov Leće je poražen od Udinezea 1:0.