Het trik Levandovskog za 25 minuta, het-trik i golmana Đirone Gazanige - u odbranjenim penalima!

Alaves - Barselona 0:3, Đirona - Atletib Bilbao 2:1

3799 pregleda 0 komentar(a)

Het-trikom Roberta Levandovskog za samo 25 minuta (od 7. do 32) Barselona se je slavila protiv Alavesa u Vitoriji (3:1) i vratila se pobjedama u La Ligi nakon teškog poraza od Osasune u prošlom kolu (4:2).

Poljak je pogodio u 7. minutu glavom nakon centaršuta Rafinje iz prekida, u 22. nakon još jedne asistencije Brazilca, ovoga puta iz igre, te u 32. kada mu je gol namjestio Erik Garsija.

Katalonci su sačuvali lidersku poziciju sa tri boda više od Reala.

Sjajan meč igran je u Đironi, gdje je domaćin, prošlosezonski hit La Lige, golom Stuanija iz penala u devetom minutu sudijskog dodatka srušio Atletik Bilbao (2:1).

Utakmicu je, međutim, obilježio golman domaćih Paulo Gazaniga, koji je odbranio tri penala!

Pišu mu se dva, jer je kod odbrane Injakiju Vilijamsu u 58. minutu za koji centimetar napustio gol liniju, sudija je ponovio udarac, odgovornost je preuzeo Erera, ali je argentinski golman i njega osujetio!

Prethodno je u 28. minutu odbranio penal i Berengeru.