Revija promašenih penala: De Hea „skinuo” dva šuta sa 11 metara, Fiorentina prekinula niz Milana

Španac zaustavio „rosonere”, pobjeda Lacija, remi Rome

5239 pregleda 0 komentar(a)

Serija od tri pobjede u Seriji A je prekinuta, Milan je stao u momentu kada se to možda nije očekivalo, ali Fiorentina je na golu imala svemogućeg Davida de Heu.

Španac, koji je prošlu sezonu bio bez angažmana, postao je heroj „viole” - njegov tim je slavio 2:1, a bivši golman Mančester junajteda se istakao sa dva odbranjena penala „rosonerima”.

Prvo je, međutim, jedanaesterac promašio domaćin, kada je Majk Menjan nadmudrio Mojzea Kena, ali je uprkos tome Fiorentina povela preko Jasina Adlija, momka koji u Toskani igra kao pozajmljen igrač Milana.

Potom su gosti dobili penal, šut Tea Ernandesa je „skinuo” De Hea, a prava uzbuđenja su viđena u nastavku.

De Hea je odbranio i udarac Tamija Ejbrahama, da bi Milan odmah potom zasluženo izjednačio majstorijom Kristijana Pulišića u 60. minutu.

U tim momentima je mirisalo na preokret, Milan je dominirao, ali je ključni detalj viđen u 73. minutu.

De Hea je poslao dugačku loptu, Ken je smirio uz lošu reakciju Fikaja Tomorija, a Albert Guđmunson udarcem sa 15 metara matirao Menjana.

Ovo je Milanu drugi poraz zaredom, nakon što je u utorak izgubio od Bajera u Ligi šampiona.

Lacio je ranije danas nanio Empoliju prvi neuspjeh (2:1, golovi Matije Zakanjija i Pedra) u meču čiji je akter od 38. minuta bio crnogorski reprezentativac Adam Marušić.

Roma, s druge strane, nije mogla do trijumfa u Monci - 1:1, iako je dugo vodila pogotkom Artjoma Dovbika.