Italiji malo 2:0, Grčka šokirala Englesku na „Vembliju”, Haland ispisao istoriju

Liga nacija: Iznenađenje u Londonu

5214 pregleda 0 komentar(a)

U derbiju grupe 2 A Lige nacija nije bilo pobjednika - Italija i Belgija su u Rimu odigrale 2:2.

„Azuri” su u prvom poluvremenu imali sve, prednost od dva gola (pogoci Kambijaza i Retegija) i kontrolu koju je želio da vidi Lućano Spaleti, ali se u momentu okrenulo sve.

Pelegrini je neoprezno startovao i zaradio crveni karton u 38. minutu koji je dao snagu „crvenim đavolima”.

Tako je Maksim de Kajper u 42. smanjio na 2:1, a brojčanu prednost na terenu Belgijanci su krunisali u 61. kada je pogodio Leandro Trosar.

U istoj grupi je Francuska opravdala ulogu favorita protiv Izraela u Budimpešti u duelu koji je sudio crnogorski arbitar Nikola Dabanović.

Bilo je 4:1 za „trikolore”, strijelci su bili Edoardo Kamavinga, Kristofer Enkunku, Mateo Genduzi i Bredli Barkola.

U B Ligi nacija pamtiće se fenomenalna pobjeda Grka na „Vembliju” - srušili su Englesku 2:1.

Heroj „helena” je bio Vangelos Pavlidis, dvostruki strijelac - gol vrijedan tri boda postigao je u 94. minutu. Za Albion je pogodio Džud Belingem.

Norveška je lako izašla na kraj sa Slovenijom (3:0), dva puta je mrežu zatresao Erling Haland i postao najbolji strijelac „vikinga” u istoriji - na brojci je od 34 gola u 36 utakmica.

Pored njega je mrežu zatresao i Aleksander Serlot.

U istoj grupi je ubjedljiva bila i Austrija, koja je u Lincu pobijedila Kazahstan - 4:0.