Gaučosima nije pomogao Mesi, Kolumbija prekinula fantastični niz na "nebeskoj" visini

1563 pregleda 0 komentar(a)
Erera je uspio da zaustavi Mesija, Foto: REUTERS

Argentina je ostala lider u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine, iako je remizirala na gostovanju Venecueli (1:1).

Utamica je kasnila zbog kiše koaj ej poplavila teren, "gaučosi" su poveli pogotkom Otamendiaj, a u drugom poluvremenu je Rondon psotavio konačan rezultat.

Nakon 9. kola, Argentina, kojoj se nakon finala Kupa Amerike, napokon vratio i Leo Mesi, ima 19 bodova, tri više od Kolmbije.

Kolumbija je doživjela prvi poraz u regularnom vremenu poslije 31 utakmice i to na preko 4.100 meatra nadmorske visine u Boliviji. Domaćin je od 20. minuta bio sa igračem manje, ali je u drugom poluvremenu Miguelito dao gol za trijumf.

Ekvador je u kišnom Kitu odigrao bez golova sa Paragvajem, a Brazil je preokretom dobio Čile (2:1).

Urugvaj je treći na tabeli kvalifikacija s 15 bodova i utakmicom manje. Brazil je četvrti sa 13 bodova.