Crna Gora i dalje na nuli - reakcija nakon očajnih 45 minuta nije donijala ni bod u Velsu

Fudbaleri Crne Gore poraženi od Velsa u B Ligi nacija (1:0)

51805 pregleda 81 reakcija 81 komentar(a)
Radulović je stvorio najbolju šansu za Crnu Goru u Kardifu kada je zatresao prečku, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.10.2024. 23:14h
Završeno
22:40h

Vjerovatno najlošijih 45 minuta u istoriji Crne Gore, prava reakcija u drugom poluvremenu, ali na kraju ništa se nije promijenilo - "sokoli" su i nakon četiri gola na nuli.

Naš nacionalni tim poražen je od Velsa u Kardifu - 1:0, golom Harija Vilsona iz penala u 36. minutu.

Crna Gora je u prvom poluvremenu izgledala nemoćno, konfuzno, praktično da nije prelazila centar, dok je Vels u naletima napadao, imao mnogo velikih šansi i pravo je čudo kako je gol stigao samo sa bijele tačke.

Igor Nikić

A, onda je selektor Robert Prosinečki nakon odmora promijenio četvoricu - ušli su Stevan Jovetić, Andrija Radulović, Risto Radunović i Marko Vukčević, a Crna Gora počela konačno da igra,

Najbolju šansu imala je upravo preko rezerviste Radulovića, koji je nakon solo akcije pogodio prečku. Bilo je još šansi, "sokoli" su bolje izgledali, ali sveukupno premalo za prvi bod.

Naredni meč Crna Gora igra u novembru protiv Islanda u Podgorici.

Izmjena: 23:14h
22:38h

Završena je utakmica, Crna Gora je upisala i četvrti poraz u B Ligi nacija - drugi od Velsa (1:0).

"Sokoli" su nakon 45 minuta za zazborav u drugom dijelu odigrali dosta bolje, ali nisu stigli do gola.

22:35h

92. minut: Neko Vilijams je opasno šutirao iz slobodnog udarca, ali je Nikić ponovo bio siguran.

22:34h

90. minut: Igraće se još četiri minuta.

22:33h

Sjajan meč u Rejkjaviku - Island je izjendačio preko Gudjonsena, ali je Arda Guler brzo vratio vođstvo Turskoj (3:2).

22:25h

82. minut: Posljednja promjena Prosinečkog - Kuč je ušao umjesto Jankovića.

22:23h

81. minut: Jovović je odlično ubacio sa lijeve strane, Krstović bio bolji u skoku od Rodona, ali je lopta otišla preko prečke. Nova dobra šansa za "sokole".

22:22h

79. minut: Zaprijetio je Vels iz kontranapada, ali su naši defanzivci usojeli da zaustave rezervistu Brodheda.

22:16h

73. minut: Novi pokušaj Jovetića, ali je lopta ponovo otišla preko gola.

22:13h

Preokrenula je Turska na Islandu - Čalhanoglu je ovog puta bio siguran iz penala (2:1).

22:09h

66. minut: Imala je Crna Gora slobodan udarac iz dobre pozicije, ali je Jovetić šutirao preko gola.

Stevan Jovetić
22:07h

Turska je izjednačila u Rejkjaviku (1:1) - pogodio je Irfan Kavedži, momak koji je ekipi Vinćenca Montele donio trijumf i prije tri dana protiv naše selekcije.

Prije toga Hakan Čalhanoglu je pogodio sa penala, ali se prilikom šuta okliznuo i dva puta dohvatio loptu.

22:05h

62. minut: Bolja igra Crne Gore u nastavku, promjene su uspjele da probude "sokole".

22:01h

58. minut: Zaprijetio je Vels nakon greške Šipčića, ali je Burns šutirao pored gola.

21:59h

56. minut: Prva šansa za Crnu Goru i to kakva - Radulović je ušao sa desne strane, majstorski prošao kapitena Velsa Bena Dejvisa, šutirao lijevom i zatresao prečku.

Andrija Radulović
21:53h

50. minut: Žuti karton za Jovetića, kapiten neće igrati sljedeći meč protiv Islanda.

Napadač Crne Gore opomenu je zaradio nakon prigovora sudiji Filipu Glovi.

21:46h

Robert Prosinečki je za drugo poluvrijeme spremio čak četiri izmjene.

Jovetić je zamijenio Mugošu, Andrija Radulović ušao je umjesto Camaja, dok su i novi bekovi - Radunović i Marko Vučkević u igri su umjesto Andrije Vukčevića i Marušića.

21:32h

Završeno je prvo poluvrijeme - jedno od najlošijih u istoriji Crne Gore. Rezultat 1:0 za Vels, čak i dobro zvuči.

Robert Prosinečki
21:26h

42. minut: Hari Vilson drži čas fudbala našim reprezentativcima - vezista Fulama majstorski je "izbacio" Šipčića, ali je šutirao pored gola.

21:20h

35. minut: Lagano je Vilson, trenutno najbolji igrač na terenu, pogodio sa 11 metara - Vels zasluženo vodi 1:0.