U Južnoj Americi odigrane utakmice 10. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

7893 pregleda 4 komentar(a)
Leo Mesi, Foto: Reuters

Prije 20 godina, 16. oktobra 2004. godine, Leo Mesi je debitovao u dresu Barselone, protiv Espanjola, čime je počela jedna od najvećih, možda i najveća priča u istoriji fudbala.

Tokom dvije decenije, Mesi je pomjerao granice, osvojio sve što se može osvojiti, pisao istoriju, ali još nije odlučio da se zaustavi. Tačno 20 godina nakon debija protiv Espanjola, momak rođen prije 37 godina u Rosariju odigrao je maestralnu utakmicu i vodio Argentinu do nove pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Aktuelni šampion svijeta sinoć je na "Monumentalu" u Buenos Ajresu, pred 85 hiljada navijača, savladao Boliviju 6:0, a Mesi je meč završio sa tri gola i dvije asistencije.

Mesijev šou je počeo u 19. minutu, kada je, nakon greške defanzivaca Bolivije uzeo loptu i zatresao mrežu.

Do kraja prvog poluvremena pitanje pobjednika je bilo riješeno, a strijelci su bili Lautaro Martines i Hulijan Alvares, oba puta nakon asistencije Mesija.

Sredinom drugog poluvremena Almada je postigao četvrti gol za "gaučose", a onda je finiš ukrasio Mesi - prvo se u 84. minutu ušetao u kazneni prostor i postigao drugi gol na meču, da bi het-trik kompletirao dva minuta kasnije.

Argentina je upisala sedmu pobjedu u kvalifikacijama, pa na prvom mjestu ima 22 boda.

A konačno je u kvalifikacijama ubjedljiv bio Brazil, koji je u Braziliji savladao Peru 4:0.

"Karioke" su upisale drugi trijumf u oktobarskom ciklusu i popravile utisak nakon lošeg starta u kvalifikacijama.

Pobjeda je najavljena u 38. minutu kada je Rafinja realizovao penal. Potom je fudbaler Barselone u 54. minutu ponovo bio precizan sa bijele tačke, da bi trijumf Brazila potvrdili Pereira i Enrike.

Sa maestralnim partijama nastavlja Kolumbija, koja je bila ubjedljiva protiv Čilea u Barankilji - 4:0.

Strijelci za "kafeterose" bili su Sančes, Dijas, Duran i Sinistera.

Urugvaj i Ekvador su igrali neriješeno (0:0), dok je Paragvaj bio bolji od Venecuele - 2:1.