Budućnost slomila Arsenal u finišu, Petrovac prati lidera, odmah šok za Mulalićev Dečić, Sutjeska u baraž-zoni

Odigrani svi mečevi 12. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige

49341 pregleda 32 reakcija 32 komentar(a)
Slavlje fudbalera Bokelja, Foto: FSCG

Budućnost je pobijedila Arsenal 2:1 u posljednjem meču 12. kola Meridianbet 1. CFL.

Presudio je gol Ivana Bojovića, koji je u 80. minutu pogodio glavom na centaršut Dragana Grivića.

Grivić je bio asistent i kod prvog pogotka, koji je efektno - od prečke, postigao Petar Grbić u 23. minutu, no opuštanje u redovima lidera kaznili su Arsenalovi stranci nakon sat igre.

Abdulahi je centrirao, a Bismark Apija pogodio za 1:1.

Tim Ivana Brnovića napravio je pritisak u finišu i nakon nekoliko propuštenih šansi stigao preko Bojovića do pete vezane pobjede.

Fudbaleri Budućnosti

"Plavi" su zadržali šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Petrovac, dok šampion Dečić Admiralebet kasni čak 12 bodova, a ima i meč više.

VRATIO SE MULALIĆ, DEČIĆ KOD KUĆE IZGUBIO OD BOKELJA

Šampion Dečić Admiralbet je u pauzi promijenio trenera nakon poraza od Budućnosti i dva vezana remija, no šok-terapija nije uspjela - sa povratnikom Edisom Mulalićem na klupi, Tuzani su na svom terenu izgubili od Bokelj SBBet-a (2:1).

Iako je rani period sezone jasno je da se Dečić oprašta od titule.

Edis Mulalić

Sa druge strane, dobar korak Kotorana - pobjeda za četvrto mjesto na tabeli.

Izabranici Slobodana Draškovića poveli su u 37. minutu nakon sjajne akcije Muhovića i Počeka, a realizator je bio Dejan Pepić.

Domaći su napravili pritisak u drugom poluvremenu i izjednačili u 55. minutu - odlična lopta Ljuljđuraja za Matića, koji je nakon majstorskog prijema asistirao Ujkaju za 1:1.

FK Dečić, Fudbaleri Dečića, Leon Ujkaj

No, već u narednom napadu šok od kojeg se fudbaleri Dečića nisu oporavili do kraja meča. Prošao je Igor Poček i šutirao iz velike daljine, lopta je iznenadila golmana Danila Radoševića, koji je mijenjao povrijeđenog reprezentativca Igora Nikića.

PETROVAC MOŽE I SA DESETORICOM, SUTJESKA U ZONI BARAŽA

Ništa ne može da zaustavi Petrovac - ni motivisana Sutjeska, koja je stigla s namjerom da se revanšira za poraz kraj Bistrice u drugom kolu, ni igrač manje punih 40 minuta...

Momci Zdravka Dragićevića učvrstili su se na 2. mjestu, potvrdili evropske ambicije drugim ovosezonskim trijumfom protiv Nikšićana (1:0).

Pobjeda je iznenađenje, jer je domaćin od 53. minuta igrao sa desetoricom, pošto je Argentinac Rodrigo Faust, nespremno i neoprezno, laktom u stomak udario Đurovića.

Očekivala se reakcija tima Milije Savovića, umjesto toga gol domačina - sjajan centaršut Šimuna iz prekida i vrhunski udarac glavom Kapisode za 1:0.

FK Dečić, OFK Petrovac

Petrovčani su do kraja pokazali kompaktnost, sačuvali su svoju mrežu bez većih problema i gurnuli Sutjesku u zonu baraža za opstanak!

ZORIĆ ODGOVORIO KORAĆU, MORNAR SLAVIO U BIJELOM POLJU

Pauza nije poremetila Mornar, koji je nastavio sa odličnim rezultatima - slavio je u Bijelom Polju protiv Jedinstvo France 2:1.

Boban Đorđević je u 11. minutu donio prednost gostima, a u 40. minutu je sjajnim udarcem glavom u padu izjednačio Žarko Korać.

Kratko je, ipak, trajalo slavlje domaćina, jer je Mornar već u 41. vratio vođstvo - smušenu reakciju odbrane Jedinstva u dva navrata je iskoristio Darko Zorić i projektilom pod prečku pogodio za 2:1.

Darko Zorić

Jedinstvo je tako moralo da se pomiri s prvim porazom poslije tri trijumfa...

POBJEDA JEZERA NA DEBIJU DŽUDOVIĆA, OTRANT NA ZAČELJU

Jezero je u Beranama pobijedilo Otrant-Olimpik 1:0 i pobjeglo sa začelja tabele, prepustivši ga upravo današnjem rivalu.

U duelu trenera debitanata Miodrag Džudović, koji je preuzeo Plavljane bio je bolji od Miodraga Vukotića.

Presudio je nekadašnji golgeter Budućnosti Mihailo Perović, koji je u 14. minutu nakon prekida sa desne strane rezantnim udarcem sa 13-14 metara probio goste.