Napolitanci zadržali lidersku poziciju, debakl Lećea

Napolitanci su slavili na gostovanju Empoliju sa penala koji je u 63. minutu realizovao Hviča Kvarachelija - 1:0. Fiorentina ubjedljivo savladala Leće - 6:0

4595 pregleda 1 komentar(a)
Gruzin je riješio utakmicu u Empoliju, Foto: Reuters/Ciro de Luca
Ažurirano: 20.10.2024. 17:10h

Empoli je pokazao čvrstinu i klasu ali ipak nije dobar domaći teren protiv Napolija u 8. kolu Serije A. Napolitanci su slavili sa penala koji je u 63. minutu realizovao Hviča Kvarachelija - 1:0.

Ekipa Antonija Kontea je bila bez prave prilike, domaćin je preko Sebastijana Esposita propustio dvije odlične šanse, obje do poluvremena - u 11. i 31. minutu.

No, Faustino Anjorin je faulom skrivio penal, a Gruzin je bio siguran.

Napoli je lider sa 19 bodova, Empoli je u sredini tabele sa 10 bodova.

A potpuni debakl su doživjeli fudbaleri Lećea, koji su danas na domaćem terenu izgubili od Fiorentine - 6:0.

Već nakon 45 minuta je bilo jasno da sva tri boda idu u Firencu, budući da je dva puta strijelac bio Kataldi, a da se jednom upisao Kolpani. Leće je u prvom poluvremenu ostao sa desetoricom, jer je crveni karton dobio Galo.

U nastavku je Klopani postigao još jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisali još Beltran i Parizi.

Crnogorski reprezentativac Nikola Krstović je odigrao čitav meč.