Lautaro riješio derbi na "Olimpiku"

Roma - Inter 0:1

3012 pregleda 0 komentar(a)
Lautaro postiže gol na večerašnjem meču, Foto: Reuters

Derbi osmog kola Serije A priprao je Interu - "neroazuri" su večeras na "Olimpiku" savladali Romu (1:0) i vratili se na drugo mjesto na tabeli, gdje imaju dva boda manje od vodećeg Napolija.

Ekipa Simonea Inzagija je do četvrte pobjede zaredom nad "vučicom" došla zahvaljujući Lautaru Martinesu, koji je u 60. minutu riješio derbi.

Meč je počeo dobrom prilikom za Tirama, ali je u toj situaciji Svilar odlično reagovao, da bi u 13. minutu Mhitarjan pogodio prečku.

Poslije toga je šansu propustio i Lautaro, a na drugoj strani je Ndika bio neprecizan. U finišu prvog poluvremena je Pelegrini pokušao da zatrese mrežu Intera, a onda i Čelik, ali se rezultat nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme je počelo prilikom za Barelu, a onda je u 60. minutu meč odlučen - Zalevski je pogriješio, Inter krenuo u kontru, a Martines zatresao mrežu.

U finišu meča je Svilar dva puta zaustavio Damfrisa, Dibala je na drugoj strani blokiran, a Inter na kraju zadovoljan otišao iz glavnog grada Italije.