Adžićevi prvi minuti u Ligi šampiona, Juve izgubio od Štutgarta, furiozno drugo poluvrijeme Reala i het-trik Vinisijusa

Fudbaler Juventusa, Vasilije Adžić šansu je dobio u 68. minutu umjesto Dušana Vlahovića

19903 pregleda 42 reakcija 4 komentar(a)
Ture postiže gol za pobjedu Štutgarta, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.10.2024. 23:12h
Završeno
23:00h

Nakon debija prethodnog vikenda u Seriji A, Vasilije Adžić je odigrao i prvi meč u Ligi šampiona - fudbaler Juventusa je večeras protiv Štutgarta ušao u igru u 68. minutu, umjesto Dušana Vlahovića, a njegova ekipa je izgubila 1:0.

Juventus je večeras pretrpio prvi poraz u sezoni.

Potpuno zaslužena pobjeda njemačke ekipe, koja je od početka bila bolja, imala više šansi, a čak 22 puta šutirala ka golu rivala, od toga je 10 puta lopta išla u okvir gola.

Štutgart je u prvom poluvremenu preko Demirovića pogodio stativu, a onda je Perin u finišu prvog poluvremena zaustavio Undava.

Undavu je početkom drugog poluvremena zbog igranja rukom poništen gol, potom je Perin odbranio nakon što je pokušao Milo, da bi u 67. minutu Jildiz mogao da dovede Juventus u vođstvo, ali ga je zaustavio Nubel.

U 86. minutu Štutgart je dobio penal, Milo je šutirao, a Perin odbranio. Prethodno je crveni karton dobio Danilo.

Ušlo se zatim u sudijsku nadoknadu, igrao se 92. minut kada je Štutgart stigao do gola - Milo i Ture su kombinovali, Ture je ušao u kazneni prostor i zatresao mrežu.

Real je nakon preokreta u drugom poluvremenu savladao Borusiju Dortmund 5:2. "Milioneri" su vodili poslije 45 minuta nakon golova Malena i Bajno-Gitensa, a onda je u drugom poluvremenu Real zaigrao mnogo bolje i do pobjede stigao golovima Vinisijusa (het-trik), Ridigera i Vaskesa.

Arsenal je u Londonu savladao Šahtjor 1:0, a jedini gol je djelo golmana ukrajinske ekipe Riznika, koji nije imao sreće u 29. minutu, budući da je nakon udarca Martinelija lopta pogodila stativu, a onda golmana u leđa i završila u mreži.

PSŽ i PSV su igrali neriješeno u Parizu - 1:1. Holanđani su do vođstva stigli zahvaljujući Langu, a izjednačio je Hakimi.

Aston Vila je savladala Bolonju 2:0, a golove su postigli Megin i Duran, dok je Sporting u gostima bio bolji od Šturma. Strijelci za ekipu iz Lisabona bili su Santos i Đekereš.

Đirona je savladala Slovan na domaćem terenu 2:0 i stigla do prve pobjede u istoriji u Ligi šampiona.

Špansku ekipu su do trijumfa vodili Gutjeres i Huanpe.

Izmjena: 23:12h
22:51h

Štutgart potpuno zasluženo vodi protiv Juventusa 1:0.

Strijelac El-Bilal Ture.

22:45h

Real postiže četvrti gol i potvrđuje pobjedu, sjajno drugo poluvrijeme "kraljevskog kluba".

Drugi gol Vinisijusa.

22:44h

Milo je promašio penal u Torinu! Perin je odbranio.

22:42h

Preokret Reala u Madridu, šampion Evrope vodi protiv Borusije Dortmund 3:2.

Rodrigo je stigao do lopte, spriječio je da izađe van terena, potom je Lukas Vaskes uz pomoć Branta došao u dobru poziciju, šutirao i pogodio.

Rodrigo se ovom prilikom povrijedio.

22:26h

Vasilije Adžić ulazi u igru u 68. minutu, njegov prvi meč u Ligi šampiona.

Crnogorski fudbaler je zamijenio Dušana Vlahovića.

22:23h

Aston Vila je postigla i drugi gol protiv Bolonje, strijelac je bio Duran.

22:21h

Dva minuta nakon prvog, Real postiuže i drugi gol - 2:2.

Modrić je lijepo dodao Mbapeu, jedan igrač uklizao, pa je lopta došla do Vinisijusa, koji je zatresao mrežu.

22:19h

Real je smanjio protiv Borusije Dortmund - 2:1.

Ridiger je postigao gol glavom nakon asistencije Mbapea.

22:16h

A PSŽ je izjednačio protiv PSV-a - 1:1.

Hakimi je šutirao sa dvadesetak metara, a golman PSV-a Benites loše reagovao.

lš
22:15h

Megin je doveo Aston Vilu u vođstvo protiv Bolonje - 1:0.

Vezista je centrirao sa desne strane, lopta je pala u peterac, niko je nije zakačio, pa je završila u mreži.

lš
22:13h

Sporting je poveo 2:0 protiv Šturma, gol je postigao Đekereš.

22:08h

Štutgartu je poništen gol, jer je Undav igrao rukom.

21:42h

Đirona vodi protiv Slovana 1:0, strijelac Gutjeres.

21:42h

Još jedna prilika za Štutgart u Torinu, Perin je zaustavio Undava.

21:37h

U Madridu su Rodrigo, a onda i Belingem pogodili prečku!

21:37h

PSV je poveo u Parizu protiv PSŽ-a - 1:0.

Lang je bio precizan sa ivice kaznenog prostora.

lš
21:35h

Još jedan gol u Madridu, i ovog puta je lopta završila u mreži Reala, Borusija Dortmund vodi 2:0.

Sve je počeo od duge lopte Branta, Rajerson je pronašao Malena, ubacio loptu na drugu stativum, gdje je siguran bio Bajno-Gitens.

21:34h

U Torinu je Štutgart bolji. Njemačka ekipa je pogodila stativu (Demirović), imala dvije dobre šanse, ali se mreža Juventusa nije tresla.