Šou Rafinje - Barsina osveta Bajernu, Interova ekstaza u nadoknadi, Liverpul pokorio Lajpcig, slavlje Dinama u Austriji

Kompletirano 3. kolo Lige šampiona - Barselona pobijedila Bajern 4:1

4785 pregleda 1 komentar(a)

Barselona je deklasirala Bajern (4:1) u derbiju 3. kola Lige šampiona.

Šou na "Monžuiku" imao je Brazilac Rafinja, koji je postigao tri gola za Barselonu - u prvom, 45. i 56. minutu, a u listu strijelaca se upisao i Robert Levandovski u 36. minutu.

Gol za Bajern postigao je Hari Kejn u 18. minutu.

Bajern je prije četiri godine, u polufinalu Lige šampiona, pobijedio Barselonu u Lisabonu 8:2, sa Hansijem Flikom na klupi i Levandovskim na terenu. Uloge su večeras bile promijenjene, njemači trener i poljski napadač sada su pomogli Kataloncima da serviraju Bavarcima slatku osvetu.

I ne samo za taj poraz - Bajern je tukao Barsu i u naredna četiri meča, uz gol-razliku 11:0.

Barselona je deveta sa šest bodova, a Bajern tek 23. nakon drugog poraza - ima samo tri boda.

U narednom kolu, Barselona će u Beogradu igrati protiv Crvene zvezde, dok će Bajern u Minhenu dočekati Benfiku.

Liverpul je u gostima, teškom mukom, srušio Benfiku 1:0, zahvaljujući golu Darvina Nunjesa u 27. minutu.

Dva puta su domaći tresli mrežu, oba puta je bio ofsajd.

"Redsi" su uz Aston Vilu jedini sa sve tri pobjede.

Mančester siti predvodi kolonu od sedam timova sa po sedam bodova, nakon večeranjeg ubjedljivog trijumfa protiv Sparte na "Etihadu" - 5:0.

Strijelci za Siti bili su Fil Foden u trećem, Erling Haland u 58. i 68, Džon Stons u 64. i Mateus Nunjes iz penala u 87. minutu.

Dinamo iz Zagreba je pokorio Austriju - 2:0 protiv Salcburga u gostima!

"Modri" imaju četiri boda, što je u glomaznoj tabeli nakon tri gola dovoljno za 22. mjesto - u zoni timova koji bi išli dalje.

Sandro Kulenović u 49. i Bruno Petković u 84. minutu srušili su Salcburg, a posao gostima je crvenim kartonom u 62. minutu olakšao Šlager.

Inter je tek u 93. minutu našao put do pobjede protiv Jang Bojsa u Bernu - pogodio je Markus Tiram nakon cenatršuta Dimarka.

Arnautović je prije toga promašio penal.

Inter je sedmi sa sedam bodova.

Lil je senzacija starta Lige šampiona - "mastifi" su nakon Reala srušili još jednog madridskog velikana, i to u gostima - 3:1 protiv Atletika.

Poveli su "kolćonerosi" golom Hulijana Alvaresa u osmom minutu, a preokret Lilu su donijeli pogocima Edon Žegrova u 61. i Džonatan Dejvid u 74. i 90. minutu.

Lil je 15. sa šest bodova, a Atletiko je 27. sa svega tri.

Fudbaleri Fejnorda pobedili su na gostujućem terenu u Lisabonu Benfiku 3:1.

Strijelci za Fejnord bili su Ajase Ueda u 12. i Antoni Milambo u 33. i iz penala u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Gol za Benfiku postigao je Kerem Akturkoglu u 66. minutu.

Obje ekipe su u prva tri kola zabeležile po dve pobede i jedan poraz.