Naši centri nastavljaju da haraju: Savršeno poluvrijeme Vučevića

Vučević je u pobjedi Orlanda od 105-94, već na poluvremenu imao dabl-dabl učinak od 17 poena i 10 skokova
2 komentar(a)
Ažurirano: 28.11.2013. 09:09h

Crnogorski centar Nikola Vučević nastavlja sa blistavim partijama u NBA ligi, a protiv svoje bivše ekipe Filadelfije je ostvario pobjedu i praktično odigrao savršeno prvo poluvrijeme.

Vučević je u pobjedi Orlanda od 105-94, već na poluvremenu imao dabl-dabl učinak od 17 poena i 10 skokova, i to bez promašaja iz igre! Utakmicu je završio sa 21 poenom, 16 skokova, 5 asistencija, 3 blokade i jednom ukradenom loptom.

Dabl-dabl je ostvario i Nikola Peković sa 21 poenom i 10 skokova, ali je Minesota bila nemoćna protiv Denvera koji konačno pronalazi formu.

Indijana je lako izašla na kraj sa Šarlotom, i nastavila svoju seriju pobjeda. To nisu uspjeli San Antonio i Portland, kojima su serije prekinuli Oklahoma, odnosno Finiks.

Heroj Finiksa je bio Slovenac Goran Dragić koji je bio najbolji igrač večeri sa 31 poenom, 10 asistencija i 5 skokova.

Memfis je protiv Bostona došao do pete uzastopne pobjede, a Los Anđeles Lejkersi su produžili agoniju Bruklina, iako su umalo ispustili vođstvo od 27 poena.

Uvijek atraktivan povratak LeBrona Džejmsa u Klivlend nije donio naročito zanimljivu utakmicu, jer je Majami lako ostvario osmu uzastopnu pobjedu.

Čikago je u drugom poluvremenu oduvao Detroit, a Hjuston nije imao problema sa Atlantom. Milvoki je ubilježio novi poraz, i to od Vašingtona nakon produžetaka, Dalas je bio bolji od Golden Stejta, a agoniju njujorških timova su potvrdili "Niksi" koji su izgubili od Los Anđeles Klipersa.