Peković srušio vicešampiona

Centar crnogorske reprezentacije je za 36 minuta i 11 sekundi igre upisao dabl-dabl učinak, od 22 poena i 15 skokova, a imao je i jednu asistenciju
74 pregleda 3 komentar(a)
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 30.03.2013. 10:19h

Nikola Peković je bio pravi “gromovnik” u duelu sa Oklahomom siti - centar crnogorske reprezentacije bio je najzaslužniji za pobjedu Minesote protiv vicešampiona sa 101:93, pošto je za 36 minuta i 11 sekundi igre upisao dabl-dabl učinak, od 22 poena i 15 skokova, a imao je i jednu asistenciju.

Svoju energiju u duelu sa Tanderom prenio je i na saigrače, prije svih španskog reprezentativca Rikija Rubija koji je utakmicu završio sa 17 poena, sedam asistencija i četiri ukradene lopte. Treći heroj domaće pobjede svakako je Rus Andrej Kiriljenko koji je odigrao odličnu obranu na Kevinu Djurentu kad je bilo najpotrebnije. Najbolji strijelac lige, istina, upisao je 36 poena (pored sedam skokova i tri asistencije), ali je u posljednja 22 minute šutirao skromnih 9-4 iz igre. Rusel Vestbruk je dodao 18 koševa i devet asistencija.

Peković i društvo biće i najveći "krivci" ako Oklahoma ostane bez najbolje startne pozicije na Zapadu kada počne plej-of. Poslije neuspjeha u Mineapolisu, naime, Oklahoma ima skor od 53 pobjede i 20 poraza, dok je San Antonio ostvario dvije pobjede više, ali i tri poraza manje od prošlogodišnjeg finaliste.

San Antonio je u svojoj dvorani savladao Los Anđeles Kliperse, u derbiju večeri, sa 104:102. Sedmu uzastopnu pobjedu kod kuće donio je Tim Dankan, koji je ubacio koš i dodatno bacanje 2.2 sekunde prije kraja meča.

Dankan je meč završio sa 34 poena, što je njegov najbolji poenterski učinak u sezoni, a dodao je i 11 skokova. Toni Parker je pobjedi doprinio sa 24 poena i osam asistencija. Kod gostiju najbolji napadački učinak (18 koševa) imao Blejk Grifin, ali je u poraženom timu kompletniji učinak imao Kris Pol sa 14 poena i 12 asistencija.

Poraz od Čikaga, kojim su prekinuli seriju od 27 uzastopnih pobjeda, očigledno, nije ostavio traga - šampion i prvoplasirani tim lige Majami u gostima je bio bolji od Nju Orleansa 108:89. Lebron Džejms je predvodio svoj tim do pobjede sa 36 poena.

Do 18. uzastopne pobjede kod kuće stigao je Denver koji je savladao Bruklin 109-87, uz 19 koševa 20-godišnjeg francuskog rukija Evana Furnijea, što mu je dosadašnji najbolji NBA učinak. Nagetsi su sada samo pobjedu od izjednačenja klupskog rekorda. Devetnaest puta zaredom na svom su parketu posljednji put slavili 1989. godine...

U ekipi Orlanda ponovo nije bilo Nikole Vučevića, koji je prije šest dana na meču sa Indijanom zaradio potres mozga.

Orlando – Vašington 97:92 (Heris 30 p, 11 sk - Vol 35 p, 9 sk)

Detroit – Toronto 82:99 (Jerebko 20 p, 5 sk - Džonson 20 p, 8 sk)

Klivlend – Filadelfija 87:97 (Zeler 14 p, 10 sk, 3 as - Tarner 23 p, 13 sk, 4 as)

Njujork – Šarlot 111:102 (Smit 37 p - Henderson 35 p, 7 sk, 3 as)

Boston – Atlanta 118:107 (Pirs 20 p, 10 sk, 10 as - Tague 17 p, 7 as)

Nju Orleans – Majami 89:108 (Anderson 20 p - Džejms 36 p, 4 sk, 6 as)

Minesota – Oklahoma siti 101:93 (Peković 22 p, 15 sk - Djurent 36 p, 7 sk)

Memfis – Hjuston 103:94 (Rendolf 21 p, 12 sk - Persons 16 p)

San Antonio – LA Klipers 104:102 (Dankan 34 p, 11 sk - Pol 14 p, 5 sk, 12 as)

Denver – Bruklin 109:87 (Furnije 19 p - Evans 15 p, 16 sk)

Portland – Juta 95:105 (Hikson 17 p, 14 sk - Vilijams 28 p, 5 sk, 5 as)