Pobjeda mlade reprezentacije za kraj

Naša selekcija upisala protiv Estoniju (87:71) četvrtu pobjedu i na kraju zauzela 14. mjesto
66 pregleda 1 komentar(a)
Mihailo Pavićević, Foto: Fibaeurope.com
Ažurirano: 22.07.2012. 16:17h

Trećom vezanom pobjedom, a četvrtom ukupno, mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore okončala je nastup na Evropskom prvenstvu u Sloveniji.

Trijumf nad Estonijom bio je dovoljan da “crveni” na kraju zauzmu 14. mjesto.

Estonija je vodila tokom većeg dijela meča, ali je Crna Gora u posljednjoj četvrtini, kada je bilo najvažnije, zaigrala odlično i na kraju stigla do ubjedljive pobjede.

Prva četvrtina protekla je u dominaciji Estonaca, koji su u 9. minutu imali i 12 poena prednosti (24:12), nakon što je pogodio Rauno Nurger.

Start druge dionice pripao je našoj selekciji, koja je serijom 14:0 stigla do šest poena viška (32:26).

Od tog momenta, pa do kraja prvog poluvremena igralo se koš za koš, a Estonci je pripao finiš, pa su na pauzu od 15 minuta otišli sa tri poena viška (39:36).

U trećoj dionici vidjela se velika borba, ekipa su se smjenjivale u vođstvu, a serijom 9:2 Crna Gora je u 28. minutu stigla do sedam poena prednosti (56:49).

Kao i početak druge, tako je i početak posljednjih deset minuta pripao “crvenima”, koji su u 37. minutu stigli do plus 15 (80:65), nakon čega je uslijedila rutinska završnica.

Marko Mugoša je dao 24 poena uz šest skokova, Vukota Pavić je dodao 18 (šest uhvaćenih lopti), a Andrej Pajović 17. Danilo Nikolić je dao sedam koševa, ali je imao 13 skokova.

U redovima Estonije istakli su se Martin Pasoja (24), Jan Puidet (18) i Rauno Nurger (12).

Estonija - Crna Gora 71:87 (26:18, 13:18, 14:20, 18:31)

Domžale - Dvorana: “Komunalni centar”. Gledalaca: 50. Sudije: Travicki (Poljska), Maestre (Francuska), Berekašvili (Gruzija).

Estonija: Lane 10, Vab, Metsalu, Puidet 16 (5-3), Sare, Pasoja 24, Pold, Rap 7 (2-1), Livamagi, Nurger 12 (4-4), Vaino 2, Kale.

Crna Gora: Ratković 4, Kasalica, Pajović 17, Nikolić 7 (4-3), Grabovica 3, Raičković 10, Mugoša 24 (6-6), Musović 2, Latković, Pavić 18 (5-4), Unkašević 1 (2-1), Radović 1 (2-1).