Iz Ljubljane pomoć za Budućnost: Olimpija savladala Cedevitu

3 komentar(a)
Olimpija - Cedevita, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 27.01.2018. 19:03h

U isčekivanju nedjeljnog crnogorskog derbija između Mornara i Budućnost Volija, za Podgoričane su večeras stigle dobre vijesti iz Ljubljane - Olimpija je pobijedila Cedevitu sa 65:64 (18:8, 18:13, 9:23, 20:20), u jedinoj današnjoj utakmici 18. kola regionalne ABA lige.

Budućnost će, tako, bez obzira na epilog barskog duela imati barem dvije pobjede više od trećeplasirane Cedevite, ako pobijedi i tri više, i to uoči međusobnog duela u narednom kolu.

Olimpija je do pobjede došla s linije za slobodna bacanja poenima Džordana Morgana u posljednjoj sekundi utakmice.

Domaćin je prethodno odigrao sjajno prvo poluvrijeme, poslije 20 minuta igre imao je prednost od 15 poena, ali je lošom igrom u trećoj četvrtini dozvolio Cedeviti da se približi, a potom i da preokrene.

Ljubljanska ekipa je pred svojim navijačima ipak u posljednjim sekundama uspjela da dođe do prve pobjede poslije sedam utakmica.

Najzaslužniji za uspjeh je Morgan sa 12 poena, sedam skokova i tri asistencije, dok je Gregor Hrovat ubacio takođe 12 poena.

U ekipi Cedevite Dženan Musa je postigao 24 poena, a Vil Čeri ubacio je 13.

Cedevita je na tsbeli ABA lige treća sa 13 pobjeda i pet poraza, a Olimpija osma sa šest pobjeda na 18 utakmica.