Težak poraz Zvezde, Larkin upalio "MVP mode", Nedović brojao do 39 - PAO izgubio

To je 11. poraz šampiona ABA lige, dok je ruski sastav upisao devetu pobjedu

15744 pregleda 10 komentar(a)
Sa meča Zenit - Crvena zvezda, Foto: Euroleague
Ažurirano: 22.12.2020. 22:11h

Bez najboljeg igrača i strijelca Džordana Lojda, košarkaši Crvene zvezde doživjeli su težak poraz u Sankt Peterburgu - izgubili su od Zenita 98:69 u 16. kolu Evrolige.

To je 11. poraz šampiona ABA lige, dok je ruski sastav upisao devetu pobjedu.

Zenit je dominirao od početka meča, imao 18 poena prednosti nakon prve četvrtine (30:12), a jedini dobar period u igri gostujućeg tima bio je finiš druge i početak treće četvrtine...

Zvezda je smanjila zaostatak na osam poena i to je bilo sve.

Domaćin je reagovao i brzo riješio pitanje pobjednika.

Bivši igrač Zvezde Kej Si Rivers je upisao 23 poena, Kevin Pangos ubacio 17 (15 u prvoj četvrtini), a Bili Beron 13.

U poraženoj ekipi, Džoni O'Brajant je postigao 13, Dejan Davidovac deset.

Efes je u Istanbulu pobijedio Barselonu nakon serije od tri poraza - 86:79.

Furioznom trećom četvrtinom i serijom 25:5, domaći sastav je od rezultata 43:45 došao do 68:50.

Barsa je uspjela da se vrati u meč, smanjila na samo pet poena zaostatka, ali je Efes odbio napad rivala.

Šejn Larkin je upalio "MVP mode" - 23 poena, sedam skokova i osam asistencina, važne poene upisao je Kruno Simon (16), kao i Vasa Micić (17).

U timu Barselone, koja je doživjela drugi vezani poraz, najbolji je bio Nikola Mirotić sa 18 poena.

Efes ima polovičan skor 8-8, Barselona 11-5.

Jedan od trojice sudija utakmice u Istanbulu bio je Miloš Koljenšić.

Nemanja Nedović je odigrao briljantnu utakmicu za Panatinaikos protiv Makabija u Tel Avivu, a njegov tim izgubio.

Nedović je postigao 39 poena (7/9 za dva, 7/12 za tri), upisao je i šest asistencija ali nije bilo dovoljno - PAO je poražen 89:81.

U timu Makabija najbolji Skoti Vilbekin sa 22 poena.

Makabi ima sedam pobjeda i devet poraza, PAO skor 5-10.