Ubjedljiv poraz Monaka pred majstoricu, Mitrović odmarao glavne igrače

8812 pregleda 0 komentar(a)

Za dva dana igra se majstorica četvrtfinala Evrokupa, a Monako u duel sa Budućnost Volijem ulazi nakon ubjedljivog poraza.

Tim Zvezdana Mitrovića je na svom terenu poražen od Šolea 97:76 u meču francuskog šampionata, ali je očito da je bivši crnogorski selektor svjesno žrtvovao ovaj meč.

Protiv rivala kojeg su prije 10-ak dana u gostima savladali 87:76 Mitrović je odmarao glavne igrače - Rob Grej je igrao devet, Di Bost 13, Matija Lesor 19, a Markos Najt 21 minut.

Grej je na dvije utakmice protiv Budućnosti na terenu proveo 58 minuta, Bost 57, Najt 51, a Lesor 47.

Uzgred, Monako je bio znatno agresivniji u odbrani i skoku, o čemu govore i brojke - protiv Budućnosti je u Ljubljani imao 44 uhvaćene lopte, tačno dvostruko više nego večeras.

Timu sa Stijene ovaj poraz nije mnogo poremetio situaciju u LNB Pro A ligi, jer mu je tek drugi, uz 11 pobjeda.

Najbliži pratilac Dižon ima skor 12:4, a najveći rival Asvel 9:5.