Pobjednik ovog meča u polufinalu igra sa Gran Kanarijom

20:04h

Kraj - Monako ide u polufinale.

Danilo Nikolić je pokušao sa osam metara za produžetke, nije uspio.

Monako je slavio 90:87 u majstorici četvrtfinala.

Dramatičan meč odigran je u Monte Karlu, velika borba svih 40 minuta, u kojoj je najveća prednost domaćina iznosila šest poena i to na početku meča, a gostiju tri, početkom posljednje četvrtine.

Na kraju presudio je skok igrača Monaka, koji su dominirali u oba reketa.

Imali su, prema zvaničnoj statistici, 19 skokova u napadu, mnogo drugih šansi i poena iz takvih situacija.

Ukupno, 21 skok više od "plavih".

Blistao je Matijas Lesor sa 24 poena i sedam skokova, sjajan je bio i u odbrani.

Odličan i Markos Najt sa po 12 poena i skokova.

U timu Budućnosti najbolji Petar Popović, koji je odigrao sjajnu odbranu na opasnom Greju (samo pet poena), a upisao je 11 poena.

Džastin Kobs je postigao 17, Vili Rid 16, a po 11 i Nikola Ivanović i Amedeo Dela Vale.

stat
Izmjena: 20:45h
20:03h

Edžim je failirao O'Brajana, 8,6 sekundi prije kraja. Igrač Monaka pogodio je oba 90:87.

20:02h

Danilo Nikolić za tri, odličan napad iz tajm-auta - 88:87, odmah tajm-aut Mitrovića.

20:00h

Ivanović nije pogodio, Monako je izbjegao faul...

20:00h

13,5 sekundi do kraja, 88:84 za Monako, nakon faula u napadu Najta.

19:58h

I ponovo, nestvarno - O'Brajan je promašio, uhvatio loptu u napadu i pogodio, 88:84. Čak 22 ofanzivna skoka ima Monako.

19:57h

Ivanović je precizan sa linije penala, 86:84, posljednji minut.

19:56h

Lesor iz igre dva na dva sa Bostom pogađa uz faul Rida (peti) - Lesor ne pogađa i bacanje 86:82

19:55h

Važan koš Kobsa, 84:82, potrebna je odbrana...

19:53h

Najt nakon faula Dela Valea - 84:80, 2,09 do kraja.

19:52h

Ndoj iz teške pozicije, promašuje Dela Vale je promašio za tri, 82:80 za Monako.

19:48h

Još jedan ofanzivni skok, još jedan vrlo diskutabilan faul, sada Ivanovića. Najt precizan - 80:80, 3,38 do kraja.

19:48h

Kobs iskusno protiv Demaisa, 80:78.

19:47h

Diskutabilan faul Rida nad Lesorom, koji je promašio jedno bacanje, 78:76, posljednjih pet minuta.

Bost iz tranzicije, 78:78.

19:45h

Zoran Nikolić, pa Kobs krade loptu, 7:0 serija Budućnosti 78:75 za "plave".

19:44h

O'Brajan protiv Kobsa, 75:71, Popović za tri - 75:74.

19:43h

Demais za tri, 73:69. Edžim nakon skoka u napadu, 73:71.

19:41h

Odličan Popović u odbrani, istrčao je kontru, a Grej ga zaustavio običnim faulom. Bek Budućnosti pogodio je jedno bacanje, 70:69.