Košarkaši ubjedljivi protiv Sjeverne Makedonije

Tim Boška Radovića slavio rezultatom 81:59

5778 pregleda 0 komentar(a)

U prvom od dva prijateljska meča u Skoplju, košarkaši Crne Gore su ubjedljivo savladali Sjevernu Makedoniju - bilo je 81:59 (21:15, 17:19, 19:9, 24:16).

Tim Boška Radovića je odigrao odlično u 2. poluvremenu, a već u 25. minutu je imao dvocifrenu prednost (53:41).

"Crveni" su u tom periodu bili veoma dobri u odbrani, o čemu najbolje svjedoči podatak da je domaćin u nastavku dao svega 25 poena.

Petar Popović je bio najefikasniji u našoj ekipi sa 17 poena, Dino Radončić je upisao 10, Igor Drobnjak devet, po osam Zoran Nikolić i Radosav Spasojević...

Isti rivali sastaće se i u četvrtak, što će biti posljednja provjera pred pretkvalifikacioni turnir za Svjetsko prvenstvo.

U "Bemax areni", od 12. do 18. avgusta, igraće i Danska i Island, a nakon po dvije utakmice sa oba rivala, dvije prvoplasirane ekipe ući će u kvalifikacije za šampionat na Filipinima, u Japanu i Indoneziji.